Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Prof. dr hab. n. med. Monika Adamczyk-Sowa

Po raz ósmy Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik przyznała tytuł „Zabrzańska Atena". Wyróżnieniem nagradzane są wybitne osobowości, a także instytucje w następujących dziedzinach „Nauka i Medycyna", „Gospodarka" oraz „Przedsiębiorczość". Tym razem zaszczytny tytuł „Zabrzańska Atena 2021" w kategorii „Medycyna i Nauka" otrzymała prof. dr hab. n. med. Monika Adamczyk-Sowa, Kierownik Katedry i Kliniki Neurologii Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu. Tegoroczna Laureatka na co dzień pracuje w Szpitalu Klinicznym Nr 1 w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest prezesem elektem Sekcji Stwardnienia Rozsianego i Neuroimmunologii Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, a także społecznikiem promującym wiele przedsięwzięć naukowych w dziedzinie medycyny.

Wśród pozostałych osób nagrodzonych tytułem znaleźli się również prof. dr hab. Aleksandra Kuzior, kierownik Katedry Stosowanych Nauk Społecznych Politechniki Śląskiej oraz dr Jan Sarna, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu.

Warto dodać, że w minionych latach tytuł „Zabrzańskiej Ateny" otrzymali również prof. Marian Zembala, JM Rektor prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki, a także JM Rektor prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański.

Zdjęcia otrzymaliśmy dzięki uprzejmości UM Zabrze

[Przesłano przez: Patrycja Matusińska]