Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Maciej Kajor na co dzień jest Kierownikiem Katedry i Zakładu Patomorfologii i Diagnostyki Molekularnej Wydziału Nauk Medycznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

W 1975 roku rozpoczął studia na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Po ukończeniu studiów w 1981 roku został zatrudniony w Katedrze i Zakładzie Patomorfologii ŚAM, najpierw jako asystent, a od 1993 roku jako adiunkt. W latach 2005-2011 pracował na stanowisku starszego wykładowcy w Katedrze Histopatologii Zakładu Morfologii. W Katedrze pracował pod kierownictwem Prof. Mieczysława Luciaka, Bogdana Białasa i Marcina Kamińskiego. W latach 2003-2005 na wniosek JM Rektora ŚAM pełnił funkcję p.o. Kierownika Katedry, a obecnie od 2001 roku jako adiunkt habilitowany pełni obowiązki Kierownika Katedry i Zakładu Patomorfologii i Diagnostyki Molekularnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Prof. Maciej Kajor jest wielokrotnym uczestnikiem prestiżowych staży i szkoleń. Zagadnienia prac badawczych skupiają się m.in. na patologii mięśni szkieletowych i nerwów obwodowych, problematyce immunologii przewlekłych chorób wątroby ze szczególnym uwzględnieniem autoimmunologicznego zapalenia wątroby, zagadnień związanych z patologią przewodu pokarmowego u dzieci i dorosłych ze szczególnym uwzględnieniem choroby trzewnej i zapalnych chorób jelita grubego.

W 2015 roku przyznano Profesorowi Kajorowi Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Profesor wielokrotnie został nagradzany i doceniany przez Rektora SUM. M.in. w 2018 roku został zespołowo nagrodzony w zakresie działalności naukowej za cykl publikacji na temat istotnej wiedzy dotyczącej roli adipokin w rozwoju i postępie chorób wątroby oraz za publikację „Ocena wątrobowej ekspresji mRNA i surowiczego stężenia czynnika fibroblastów-21 i omentyny-1 u patologicznie otyłych kobiet z niealkoholowym stłuszczeniem wątroby”.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Polskiego Towarzystwa Patologów oraz Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych. Organizował wielokrotne spotkania Śląskiego Oddziału PTP, na których wygłaszał wykłady i zajmował się bieżącymi sprawami. Dorobek naukowy obejmuje łącznie 128 publikacji

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.