Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, będący partnerem przy organizacji Międzynarodowej Konferencji Naukowej Zdrowie i Style Życia – Wrocław 2021, która odbędzie się w dniach 20-21 maja 2021 roku, zaprasza do udziału w wydarzeniu.

Celem konferencji jest prezentacja wyników badań oraz wymiana poglądów na temat ekonomicznych, społecznych i zdrowotnych skutków pandemii we współczesnym świecie. Ponadto, założeniem organizatorów jest aktywizacja i integracja środowiska akademickiego, władz lokalnych i regionalnych oraz przedstawicieli świata biznesu na rzecz promowania zdrowego stylu życia.

Tematyka konferencji WAICHL-2021 obejmuje zagadnienia dotyczące ekonomicznych, społecznych i zdrowotnych skutków zmiany stylu życia wywołanej koniecznością zachowania dystansu społecznego w czasie pandemii. Przedmiotem rozważań będzie wpływ: zmian zachodzących na rynku pracy, ograniczeń w funkcjonowaniu instytucji istotnych dla życia religijnego, kultury, rozrywki i sportu oraz zmian nawyków żywieniowych na zdrowie i styl życia. Ponadto, w czasie konferencji zostaną przedstawione wyniki badań dotyczące ekonomicznych i społecznych konsekwencji zachwiania systemu opieki zdrowotnej i systemu edukacji. Zaprezentowana zostanie także statystyka GUS związana z COVID-19 oraz poruszone będą kwestie dotyczące metod i jakości badań statystycznych, m.in. na przykładzie realizacji spisów powszechnych w czasie pandemii. Dodatkowo, przedstawione zostaną zagadnienia dotyczące wpływu podjętych działań mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa (SARS-CoV-2) na jakość życia osób z niepełnosprawnościami.

Na konferencję zapraszamy przedstawicieli środowiska akademickiego i medycznego, władz lokalnych i regionalnych, a także reprezentantów praktyki gospodarczej i środowiska biznesu, którzy zajmują się problematyką zdrowia i stylów życia we współczesnym świecie.

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji dostępne są pod adresem https://wichl.uni.wroc.pl/index.php/pl/

[Przesłano przez: Aleksandra Wilk]

SUM © 2016-2020