Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, będący partnerem przy organizacji Międzynarodowej Konferencji Naukowej Zdrowie i Style Życia – Wrocław 2021, która odbędzie się w dniach 20-21 maja 2021 roku, zaprasza do udziału w wydarzeniu.

Celem konferencji jest prezentacja wyników badań oraz wymiana poglądów na temat ekonomicznych, społecznych i zdrowotnych skutków pandemii we współczesnym świecie. Ponadto, założeniem organizatorów jest aktywizacja i integracja środowiska akademickiego, władz lokalnych i regionalnych oraz przedstawicieli świata biznesu na rzecz promowania zdrowego stylu życia.

Tematyka konferencji WAICHL-2021 obejmuje zagadnienia dotyczące ekonomicznych, społecznych i zdrowotnych skutków zmiany stylu życia wywołanej koniecznością zachowania dystansu społecznego w czasie pandemii. Przedmiotem rozważań będzie wpływ: zmian zachodzących na rynku pracy, ograniczeń w funkcjonowaniu instytucji istotnych dla życia religijnego, kultury, rozrywki i sportu oraz zmian nawyków żywieniowych na zdrowie i styl życia. Ponadto, w czasie konferencji zostaną przedstawione wyniki badań dotyczące ekonomicznych i społecznych konsekwencji zachwiania systemu opieki zdrowotnej i systemu edukacji. Zaprezentowana zostanie także statystyka GUS związana z COVID-19 oraz poruszone będą kwestie dotyczące metod i jakości badań statystycznych, m.in. na przykładzie realizacji spisów powszechnych w czasie pandemii. Dodatkowo, przedstawione zostaną zagadnienia dotyczące wpływu podjętych działań mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa (SARS-CoV-2) na jakość życia osób z niepełnosprawnościami.

Na konferencję zapraszamy przedstawicieli środowiska akademickiego i medycznego, władz lokalnych i regionalnych, a także reprezentantów praktyki gospodarczej i środowiska biznesu, którzy zajmują się problematyką zdrowia i stylów życia we współczesnym świecie.

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji dostępne są pod adresem https://wichl.uni.wroc.pl/index.php/pl/

 

[Przesłano przez: Aleksandra Wilk]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.