Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Specjalny wykład dotyczący najnowszych światowych doniesień na temat infekcji SARS‑CoV ‑2 u pacjentów z SM prof. Thomasa Bergera z Austrii zainauguruje VII Zabrzańskie Dni Neurologii, na które w imieniu Komitetu Organizacyjnego zaprasza prof. dr hab. n. med. Monika Adamczyk‑Sowa Kierownik Katedry i Kliniki Neurologii z Zabrza Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

VII edycja konferencji naukowo‑szkoleniowej „Zabrzańskie Dni Neurologii" odbędzie się online w dniach 19–20 lutego 2021 roku. Konferencja organizowana jest we współpracy z portalem Medycyna Praktyczna. Program spotkania, jak co roku, poświęcony jest najnowszym doniesieniom z zakresu diagnostyki i leczenia SM, udaru mózgu, padaczki, chorób neurozwyrodnieniowych i nerwowo‑mięśniowych oraz bólów głowy.

Zaproszenie do udziału w konferencji przyjęli znamienici polscy wykładowcy – eksperci w poszczególnych dziedzinach neurologii. Ze względu na fakt, że z powodu pandemii 2020 rok był na nas, klinicystów, ogromnym wyzwaniem, jedną z sesji pragniemy poświęcić interdyscyplinarnemu podejściu do pacjenta z objawami neurologicznymi w dobie COVID ‑19.

Część warsztatowa, która co roku cieszy się dużym zainteresowaniem, będzie zorganizowana w formie platformy do wymiany doświadczeń wśród śląskich neurologów. Uczestnikom natomiast zapewniamy interaktywny udział w konferencji poprzez możliwość zadawania pytań wykładowcom.

Udział w konferencji jest bezpłatny dla wszystkich lekarzy i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Logowanie będzie możliwe za pomocą loginu i hasła do portalu mp.pl. Uczestnicy, którzy zdecydują się wnieść niewielką opłatę (95 zł), będą mogli rejestrować czas oglądania i słuchania wykładów w celu uzyskania punktów edukacyjnych i certyfikatów.

Program konferencji dostępny jest na stronie https://www.mp.pl/dnineurologiizabrze/2021

 


[Przesłano przez: Agata Pustułka]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.