Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Wszystkich aktywności dr Męcika – Kronenberga nie da się zamknąć w kilku zdaniach

Dr n. med. Tomasz Męcik-Kronenberg z Katedry i Zakładu Patomorfologii Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, został uhonorowany odznaką Primus in Agendo. Jest ona wyrazem uznania m.in. dla aktywnej, pełnej zaangażowania i oddania postawy wyróżnionego, wartościowych inicjatyw, a także rzetelności i ofiarności w podejmowanych działaniach. To honorowe wyróżnienie przyznawane osobom fizycznym, organizacjom oraz instytucjom, za szczególne działania lub zasługi na rzecz rynku pracy, polityki społecznej albo rodziny. Pan doktor zainicjował m.in. akcję „Senior bez koronawirusa”.

- To dla mnie motywacja do dalszej pracy, ale muszę podkreślić ogromną rolę moich współpracowników. Jeden człowiek nie jest w stanie zrobić wiele, ponieważ liczy się praca zespołowa. Na szczęście miałem bardzo dobre wzorce i trafiłem w pracy na Śląskim Uniwersytecie Medycznym na bardzo dobry zespół pozytywnych ludzi. Dzięki współpracownikom, myślę pozytywnie i wiem, że warto pomagać bo dobro wraca - podkreśla Tomasz Męcik-Kronenberg.

Dr n. med. Tomasz Męcik-Kronenberg realizuje działania wspierające aktywność osób starszych i niepełnosprawnych. Przeciwdziałając ich wykluczeniu, prowadzi edukację społeczną w tym zakresie.

W niosącym wiele wyzwań czasie pandemii, włączył młodych ludzi w działania na rzecz seniorów. Od początku pandemii, pracował z ludźmi Covid + oraz ich rodzinami w czasie izolacji oraz kwarantanny. Dawał i daje również wsparcie poszukującym zaginionych oraz niesie pomoc zmagającym się z niepełnosprawnością. Otacza opieką bezdomne zwierzęta.

Nasz wykładowca jest opiekunem koła naukowego Katedry i Zakładu Patomorfologii w Zabrzu. Od lat współpracuje z międzynarodową organizacją „Missing People” oraz jej polskim odpowiednikiem Fundacją „ITAKA”. Jest współtwórcą i współorganizatorem międzynarodowego programu szkoleń dla zespołów poszukiwawczych z psami.
Od 22 lat bezinteresownie szkoli ludzi, realizując dziesiątki multidyscyplinarnych szkoleń niezbędnych w ratownictwie. Jest też laureatem „Oskara Strażackiego”, a za swoją działalność był wielokrotnie uhonorowany Laurem Wolontariatu i Złotym Laurem Wolontariatu. Odznakę Panu doktorowi wręczyli 15 lutego minister Marlena Maląg , sekretarz stanu w resorcie Stanisław Szwed oraz posłanka do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska. Uroczystość odbyła się w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Serdecznie gratulujemy!

170221 T.Mecik 2

[Przesłano przez: Agata Pustułka]