Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Wszystkich aktywności dr Męcika – Kronenberga nie da się zamknąć w kilku zdaniach

Dr n. med. Tomasz Męcik-Kronenberg z Katedry i Zakładu Patomorfologii Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, został uhonorowany odznaką Primus in Agendo. Jest ona wyrazem uznania m.in. dla aktywnej, pełnej zaangażowania i oddania postawy wyróżnionego, wartościowych inicjatyw, a także rzetelności i ofiarności w podejmowanych działaniach. To honorowe wyróżnienie przyznawane osobom fizycznym, organizacjom oraz instytucjom, za szczególne działania lub zasługi na rzecz rynku pracy, polityki społecznej albo rodziny. Pan doktor zainicjował m.in. akcję „Senior bez koronawirusa”.

- To dla mnie motywacja do dalszej pracy, ale muszę podkreślić ogromną rolę moich współpracowników. Jeden człowiek nie jest w stanie zrobić wiele, ponieważ liczy się praca zespołowa. Na szczęście miałem bardzo dobre wzorce i trafiłem w pracy na Śląskim Uniwersytecie Medycznym na bardzo dobry zespół pozytywnych ludzi. Dzięki współpracownikom, myślę pozytywnie i wiem, że warto pomagać bo dobro wraca - podkreśla Tomasz Męcik-Kronenberg.

Dr n. med. Tomasz Męcik-Kronenberg realizuje działania wspierające aktywność osób starszych i niepełnosprawnych. Przeciwdziałając ich wykluczeniu, prowadzi edukację społeczną w tym zakresie.

W niosącym wiele wyzwań czasie pandemii, włączył młodych ludzi w działania na rzecz seniorów. Od początku pandemii, pracował z ludźmi Covid + oraz ich rodzinami w czasie izolacji oraz kwarantanny. Dawał i daje również wsparcie poszukującym zaginionych oraz niesie pomoc zmagającym się z niepełnosprawnością. Otacza opieką bezdomne zwierzęta.

Nasz wykładowca jest opiekunem koła naukowego Katedry i Zakładu Patomorfologii w Zabrzu. Od lat współpracuje z międzynarodową organizacją „Missing People” oraz jej polskim odpowiednikiem Fundacją „ITAKA”. Jest współtwórcą i współorganizatorem międzynarodowego programu szkoleń dla zespołów poszukiwawczych z psami.
Od 22 lat bezinteresownie szkoli ludzi, realizując dziesiątki multidyscyplinarnych szkoleń niezbędnych w ratownictwie. Jest też laureatem „Oskara Strażackiego”, a za swoją działalność był wielokrotnie uhonorowany Laurem Wolontariatu i Złotym Laurem Wolontariatu. Odznakę Panu doktorowi wręczyli 15 lutego minister Marlena Maląg , sekretarz stanu w resorcie Stanisław Szwed oraz posłanka do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska. Uroczystość odbyła się w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Serdecznie gratulujemy!

170221 T.Mecik 2
170221 T.Mecik 2
170221 T.Mecik 2

[Przesłano przez: Agata Pustułka]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.