Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Prof. dr hab. n.med. Krystyna Kozakiewicz jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Od roku 1979 r. pracuje w III Klinice Kardiologii (obecnie Klinika Kardiologii i Chorób Strukturalnych Serca III Katedry Kardiologii), którą kierowali Prof. dr hab. n. med. T. Petelenz, Prof. dr hab. n. med. M. Tendera, a obecnie Prof. dr hab. n. med. W. Wojakowski. Szkoliła się m.in. w Universitatsspital Zurich, Departement fur Innere Medizin, Medizinische Klinik-Kardiologie. Jest specjalistą w dziedzinie kardiologii oraz chorób wewnętrznych.

Wiodącym nurtem działalności naukowej Pani Profesor są zagadnienia związane z epidemiologią oraz profilaktyką pierwotną i wtórną chorób sercowo-naczyniowych. Jest pionierką badań dotyczących roli czynników psychospołecznych w prewencji chorób układu krążenia. Zainteresowania naukowe prof. dr hab. n. med. Krystyny Kozakiewicz skupiały się także na diagnostyce nieinwazyjnej choroby wieńcowej, niewydolności serca oraz nad dziedzicznością kardiomiopatii przerostowej (współpraca z Katedrą Biologii Molekularnej Biochemii i Biofarmacji w Sosnowcu i z Laboratorium Kardiologii Molekularnej w Uniwersytecie Humbolda w Berlinie). Była współorganizatorem lokalnych i ogólnopolskich projektów badawczych z zakresu epidemiologii i prewencji: SPES, VITA LONGA, POLSenior.

Z kilkoma ośrodkami akademickimi w kraju realizowała największe ogólnopolskie badania epidemiologiczne WOBASZ i WOBASZ II - jako współorganizator, koordynator regionalny i członek Komitetu Sterującego WOBASZ. W ramach działalności dydaktycznej Pani Profesor prowadzi zajęcia z zakresu propedeutyki chorób wewnętrznych i kardiologii oraz ćwiczenia fakultatywne ze studentami Wydziału Lekarskiego. Przez wiele lat pełniła funkcję kierownika ćwiczeń dydaktycznych realizowanych w Klinice, prowadziła zajęcia w ramach programu „uczeń-mistrz”, brała aktywny udział w szkoleniu podyplomowym lekarzy i pielęgniarek (organizatorka i kierownik naukowy oraz wykładowca kursów prowadzonych przez CMKP). Współtworzyła Centrum Symulacji Medycznej na Wydziale Lekarskim w Katowicach SUM. Jest promotorem 2. przewodów doktorskich, zakończonych nadaniem stopnia doktora, recenzentem 7. rozpraw doktorskich i członkiem komisji habilitacyjnych w 3. postępowaniach habilitacyjnych. Jest członkiem Podzespołu ds. Jakości Kształcenia dla kierunku lekarskiego na kadencję 2020-2024. W latach 2014-2019 była Przewodniczącą Rady Programowej na kierunku lekarskim. Pełniła funkcję Członka Wydziałowej Komisji ds. Kształcenia i Wydziałowej Komisji ds. Nauki. Była Członkiem Uczelnianego i Wydziałowego Kolegium Elektorów, Członkiem Uczelnianej oraz Okręgowej Komisji Wyborczej.

Prof. dr hab. n. med. Krystyna Kozakiewicz jest recenzentem prac publikowanych w czasopiśmie naukowym - Kardiologia Polska. Za działalność naukową otrzymała liczne nagrody m.in: Nagrodę Francuskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Zespołową Nagrodę Ministra Zdrowia, 6 nagród JM Rektora SUM, w tym 2 za działalność dydaktyczną oraz Medal Komisji Edukacji Narodowej i Odznakę Zasłużony dla Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Dorobek naukowy obejmuje 95 pełnotekstowych prac naukowych, 4 rozdziałów w książkach i 2 monografii oraz ponad 100 doniesień zjazdowych krajowych i zagranicznych. Wskaźnik IF wynosi 87,100, MNiSW: 1600 pkt, a Indeks Hirscha wynosi 15 (Web of Sciente), 17 (Scopus), liczba cytowań 592 (Web of Sciente), 738 (Scopus).

[Przesłano przez: Patrycja Matusińska]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.