Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Dr hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Chorób Zakaźnych i Hepatologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, otrzymał z rąk prezydenta Mariusza Wołosza Medal Miasta Bytomia. Został uhonorowany za pełną poświęcenia pracę, jaką wykonuje podczas pandemii. To wyjątkowe wyróżnienie!

Medal Miasta Bytomia prezydent przyznaje na wniosek kapituły osobom lub instytucjom za szczególne osiągnięcia dla miasta w pięciu dziedzinach: gospodarczej, naukowej, kulturalnej, społecznej i sportowej.

Prof. Jerzy Jaroszewicz związany jest zawodowo ze Szpitalem Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu, w którym pełni funkcję Kierownika Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii oraz Kierownika Katedry i Oddziału Klinicznego Chorób Zakaźnych i Hepatologii SUM. Od początku pandemii jest niekwestionowanym autorytetem w sprawie szczepień przeciwko koronawirusowi, cenionym przez opinię publiczną, a przede wszystkim specjalistą w leczeniu COVID-19, w którym stosuje też nowatorskie metody. Trzeba wymienić całkowicie pionierskie zabiegi naświetlania niskimi dawkami promieniowania jonizującego u chorych z ciężkim przebiegiem COVID-19 we współpracy z radioterapeutami z Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach.

- W okresie epidemii COVID-19 prof. Jaroszewicz bardzo aktywnie działa. W swojej pracy mobilizuje wszelkie dostępne środki do walki z pandemią, poszukuje rozwiązań w zakresie monitorowania i zapobiegania szerzeniu się zakażenia wirusem SARS-Cov-2. Jest także nieocenionym głosem doradczym na posiedzeniach sztabu kryzysowego miasta, wspierając władze miasta w walce z epidemią na terenie Bytomia – czytamy w uzasadnieniu wyróżnienia.

Warto wspomnieć, że dr hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz jest również jednym z liderów wielodyscyplinarnego zespołu, badającego powikłania z jakimi zmagają się pacjenci, którzy przeszli COVID-19 i jednym głównych redaktorów, powstającej publikacji na temat leczenia takich pacjentów, przeznaczonej m.in. dla lekarzy pierwszego kontaktu.

150221 nagroda 1150221 nagroda 1150221 nagroda 1150221 nagroda 1

SUM © 2016-2020