Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
fot. Grażyna Markiewicz-Łoskot

Prof. dr hab. n. med. Grażyna Markiewicz-Łoskot od 2010 roku pełni funkcję Kierownika Zakładu Pielęgniarstwa i Społecznych Problemów Medycznych Katedry Pielęgniarstwa Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach SUM w Katowicach, jednocześnie pracując w Katedrze i Klinice Kardiologii Dziecięcej w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Od 2012 roku do 2020 roku prof. dr hab. n. med. Grażyna Markiewicz-Łoskot sprawowała funkcję prodziekana ds. studenckich Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach SUM w Katowicach.

Jej obecna działalność obejmuje Wydziałowy Zespół ds. Jakości Kształcenia oraz Wydziałową Komisję Programową dla kierunku Pielęgniarstwo WNoZ SUM w Katowicach. Pani Profesor była członkiem Wydziałowej Komisji ds. Oceny Nauczycieli Akademickich, przewodniczącą Wydziałowej Komisji Stypendialnej oraz zastępcą przewodniczącego Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Od 2011 roku działa w Uniwersytecie Pierwszego Wieku, a od 2016 roku należy do Rady Programowej Uniwersytetu III wieku istniejących przy Wydziale Nauk o Zdrowiu w Katowicach. Zgodnie z wytycznymi programów kształcenia utworzyła w 2014 roku studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu z zakresu pielęgniarstwa, położnictwa i fizjoterapii, prowadzone w języku angielskim w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Pani Profesor od 1982 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego oraz od 1990 roku – Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Od 1988 roku była opiekunem Koła Naukowego STN działającego przy Klinice Kardiologii Dziecięcej Śląskiej Akademii Medycznej, a od 2006 roku – Studenckiego Koła Naukowego na Wydziale Opieki Zdrowotnej SUM w Katowicach z dorobkiem naukowym liczącym 63 wygłoszonych prac w tym 30 prac nagrodzonych i wyróżnionych, a ośmiu – opublikowanych.

Za aktywność i zaangażowanie w działalność dydaktyczną oraz wieloletnią twórczą działalność jako opiekun Koła Naukowego otrzymała indywidualną nagrodę JM Rektora ŚAM oraz medal imienia Profesora Jerzego Szaflarskiego dla opiekuna najlepszego Koła Naukowego II Ogólnopolskiej i XLIII Międzynarodowej Konferencji Naukowej Studentów Akademii Medycznych w 2004 roku.

W roku akademickim 2008/2009 została nagrodzona przez JM Rektora za działalność naukową, a od 2012 roku otrzymuje liczne nagrody JM Rektora za pracę organizacyjną na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Katowicach SUM w Katowicach.

W 2016 roku Pani prof. dr hab. n. med. Grażyna Markiewicz-Łoskot została uhonorowana przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej „Srebrnym Krzyżem Zasługi", a w 2018 roku – „Złotym Medalem za długoletnią służbę". W bieżącym 2021 roku została Laureatem Honorowym Nagrody Studenckiego Towarzystwa Naukowego SUM w Katowicach im Profesora Franciszka Kokota. Jest autorem lub współautorem 80 publikacji, w tym 6 rozdziałów książek oraz 71 doniesień zjazdowych, w tym 23 ze zjazdów międzynarodowych

 

 

[Przesłano przez: Patrycja Matusińska] 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.