Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

fot. Grażyna Markiewicz-Łoskot

Prof. dr hab. n. med. Grażyna Markiewicz-Łoskot od 2010 roku pełni funkcję Kierownika Zakładu Pielęgniarstwa i Społecznych Problemów Medycznych Katedry Pielęgniarstwa Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach SUM w Katowicach, jednocześnie pracując w Katedrze i Klinice Kardiologii Dziecięcej w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Od 2012 roku do 2020 roku prof. dr hab. n. med. Grażyna Markiewicz-Łoskot sprawowała funkcję prodziekana ds. studenckich Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach SUM w Katowicach.

Jej obecna działalność obejmuje Wydziałowy Zespół ds. Jakości Kształcenia oraz Wydziałową Komisję Programową dla kierunku Pielęgniarstwo WNoZ SUM w Katowicach. Pani Profesor była członkiem Wydziałowej Komisji ds. Oceny Nauczycieli Akademickich, przewodniczącą Wydziałowej Komisji Stypendialnej oraz zastępcą przewodniczącego Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Od 2011 roku działa w Uniwersytecie Pierwszego Wieku, a od 2016 roku należy do Rady Programowej Uniwersytetu III wieku istniejących przy Wydziale Nauk o Zdrowiu w Katowicach. Zgodnie z wytycznymi programów kształcenia utworzyła w 2014 roku studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu z zakresu pielęgniarstwa, położnictwa i fizjoterapii, prowadzone w języku angielskim w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Pani Profesor od 1982 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego oraz od 1990 roku – Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Od 1988 roku była opiekunem Koła Naukowego STN działającego przy Klinice Kardiologii Dziecięcej Śląskiej Akademii Medycznej, a od 2006 roku – Studenckiego Koła Naukowego na Wydziale Opieki Zdrowotnej SUM w Katowicach z dorobkiem naukowym liczącym 63 wygłoszonych prac w tym 30 prac nagrodzonych i wyróżnionych, a ośmiu – opublikowanych.

Za aktywność i zaangażowanie w działalność dydaktyczną oraz wieloletnią twórczą działalność jako opiekun Koła Naukowego otrzymała indywidualną nagrodę JM Rektora ŚAM oraz medal imienia Profesora Jerzego Szaflarskiego dla opiekuna najlepszego Koła Naukowego II Ogólnopolskiej i XLIII Międzynarodowej Konferencji Naukowej Studentów Akademii Medycznych w 2004 roku.

W roku akademickim 2008/2009 została nagrodzona przez JM Rektora za działalność naukową, a od 2012 roku otrzymuje liczne nagrody JM Rektora za pracę organizacyjną na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Katowicach SUM w Katowicach.

W 2016 roku Pani prof. dr hab. n. med. Grażyna Markiewicz-Łoskot została uhonorowana przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej „Srebrnym Krzyżem Zasługi", a w 2018 roku – „Złotym Medalem za długoletnią służbę". W bieżącym 2021 roku została Laureatem Honorowym Nagrody Studenckiego Towarzystwa Naukowego SUM w Katowicach im Profesora Franciszka Kokota. Jest autorem lub współautorem 80 publikacji, w tym 6 rozdziałów książek oraz 71 doniesień zjazdowych, w tym 23 ze zjazdów międzynarodowych

[Przesłano przez: Patrycja Matusińska]

SUM © 2016-2020