Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Najnowsza książka prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Marka Krzystanka „Archipelagi psychofarmakologii”, wydana w styczniu 2021 r., poświęcona jest zdrowiu psychicznemu, modelowi, w jakim funkcjonuje nasz mózg oraz nowoczesnym metodom farmakologicznym i filozofii procesu leczenia.

Jak podkreśla sam autor Archipelagi są „książką kucharską” psychiatrii dla lekarzy rodzinnych i młodych psychiatrów, którzy chcą poznać sposoby leczenia wypracowane przez psychiatrę w ciągu ponad dwóch ostatnich dekad. – „Jest to książka zawierająca moje rozumienie chorób, leczenia i działania poszczególnych leków, jak również idei leczenia w psychiatrii. To książka, którą sam chciałbym przeczytać jako początkujący psychiatra, a ponieważ jej nie było… postanowiłem teraz sam ją napisać.”

Na co dzień Prof. Marek Krzystanek pełni funkcję Kierownika Kliniki Rehabilitacji Psychiatrycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jest innowatorem, wynalazcą i prekursorem telemedycyny w Polsce. Tworzy nowe aplikacje mobilne, wykorzystujące rzeczywistość wirtualną i algorytmy sztucznej inteligencji dla poprawy zdrowia oraz dla jego optymalizacji i utrzymania w nurcie anti-aging (wydłużenie zdrowej części życia, ang. life-span). Profesor jest autorem 150 publikacji naukowych, ponad 100 wystąpień kongresowych, 3 książek i reaktorem 2 skryptów.

Skrypty autorstwa prof. Krzystanka, dotyczące tematyki seksuologii i gender oraz uzależnień behawioralnych znaleźć można na stronie Wydawnictwa Uczelni, natomiast dwie książki w formie pdf można pobrać na oficjalnej stronie Kliniki Rehabilitacji Psychiatrycznej Katedry Psychiatrii i Psychoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach http://klin.rehab.psych.sum.edu.pl/ .

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.