Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Najnowsza książka prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Marka Krzystanka „Archipelagi psychofarmakologii”, wydana w styczniu 2021 r., poświęcona jest zdrowiu psychicznemu, modelowi, w jakim funkcjonuje nasz mózg oraz nowoczesnym metodom farmakologicznym i filozofii procesu leczenia.

Jak podkreśla sam autor Archipelagi są „książką kucharską” psychiatrii dla lekarzy rodzinnych i młodych psychiatrów, którzy chcą poznać sposoby leczenia wypracowane przez psychiatrę w ciągu ponad dwóch ostatnich dekad. – „Jest to książka zawierająca moje rozumienie chorób, leczenia i działania poszczególnych leków, jak również idei leczenia w psychiatrii. To książka, którą sam chciałbym przeczytać jako początkujący psychiatra, a ponieważ jej nie było… postanowiłem teraz sam ją napisać.”

Na co dzień Prof. Marek Krzystanek pełni funkcję Kierownika Kliniki Rehabilitacji Psychiatrycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jest innowatorem, wynalazcą i prekursorem telemedycyny w Polsce. Tworzy nowe aplikacje mobilne, wykorzystujące rzeczywistość wirtualną i algorytmy sztucznej inteligencji dla poprawy zdrowia oraz dla jego optymalizacji i utrzymania w nurcie anti-aging (wydłużenie zdrowej części życia, ang. life-span). Profesor jest autorem 150 publikacji naukowych, ponad 100 wystąpień kongresowych, 3 książek i reaktorem 2 skryptów.

Skrypty autorstwa prof. Krzystanka, dotyczące tematyki seksuologii i gender oraz uzależnień behawioralnych znaleźć można na stronie Wydawnictwa Uczelni, natomiast dwie książki w formie pdf można pobrać na oficjalnej stronie Kliniki Rehabilitacji Psychiatrycznej Katedry Psychiatrii i Psychoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach http://klin.rehab.psych.sum.edu.pl/ .

SUM © 2016-2020