Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 31 stycznia 2021 r. w wieku 85 lat zmarł

prof. dr hab. n. med. Marian Pardela

Emerytowany Kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej i Naczyń
Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu
profesor zwyczajny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
członek licznych towarzystw krajowych i zagranicznych m in. Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Polskiego Towarzystwa Flebologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego

odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Krzyżem Zasługi

Żegnamy wybitnego specjalistę, wspaniałego lekarza, szlachetnego i prawego Człowieka, szanowanego i cenionego przez współpracowników i młodzież nauczyciela akademickiego, cieszącego się autorytetem w środowisku medycznym.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie zmarłego składają:

Rektor, Senat

i społeczność akademicka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w dniu 6 lutego 2021 r. o godz. 10.45
w Kościele pw. Św. Anny w Zabrzu przy ul. 3 Maja 18, po czym odbędzie się ceremonia pogrzebowa na Cmentarzu Parafialnym w Zabrzu przy ul. Czołgistów 6

[Przesłano przez: Zuzanna Pilszek]

SUM © 2016-2020