Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
fotografia Dr hab. n. med. Arkadiusz Dziedzic

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dr hab. n. med. Arkadiusz Dziedzic – adiunkt badawczo - dydaktyczny z Katedry Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją Zakładu Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu SUM w Katowicach, został zaproszony przez Agency for Health Quality and Assessment w Katalonii do oceny projektów badawczych związanych z aktualną pandemią COVID-19 tj. diagnostyką i metodami leczenia wirusa. Dr hab. n. med. Arkadiusz Dziedzic jest autorem szeregu publikacji dotyczących zagadnień związanych z aktualnym tematem pandemii COVID-19. Tematy badawcze obejmują m.in. obszary medycyny jamy ustnej oraz periodontologii, specjalnej opieki dentystycznej oraz stomatologii odtwórczej. Jest współtwórcą koncepcji wynalazków zgłoszonych do Urzędu Patentowego RP oraz Europejskiego Urzędu Patentowego. Absolwent programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Top500 Innovators, Science, Commercialization w ramach stażu naukowego w University of Berkely, USA. Współpracuje z ośrodkami naukowymi w Europie i świecie, m.in. University of Milan, King's College London Wielkiej Brytanii, University of Rio de Janeiro w Brazylii.

Grono ekspertów z różnych krajów i dziedzin dyscyplin medycznych, którzy zostali powołani do zaopiniowania zgłoszonych projektów podejmie decyzję o wyłonieniu prac rekomendowanych do dofinansowania i wdrażania działań w skutecznej walce z pandemią.

Gratulujemy.

 

[Przesłano przez: Patrycja Matusińska]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.