Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
fotografia prof. Franciszka Kokota

Ze względu na związane z epidemią koronawirusa ograniczenia dotyczące liczby osób, które mogą wziąć udział w pożegnaniu prof. Franciszka Kokota, zmarłego 24 stycznia 2021 r., współtwórcy polskiej nefrologii, nestora śląskich lekarzy, Parafia Katedralna Chrystusa Króla, zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w uroczystościach 30 stycznia za pośrednictwem kanału na YouTube. Msza święta pogrzebowa transmitowana będzie drogą internetową (wejście do kanału transmisji ).

- Zapraszamy wszystkich, by w ten dogodny sposób uczestniczyć w uroczystościach - zachęca ks. kanonik dr Łukasz Gaweł, proboszcz Parafii Katedralnej.

Wystarczy wejść na „Katedra Katowice". Transmisja Mszy Świętej rozpocznie o godzinie 12:50 i już znajduje się w zapowiedziach. - Zapraszamy wszystkich, by w ten dogodny sposób uczestniczyli w uroczystościach - zachęca ks. kanonik dr Łukasz Gaweł, proboszcz parafii katedralnej.

Jak informuje parafia zgodnie z obowiązującym prawem „w katowickiej archikatedrze w liturgii uczestniczyć może jednocześnie 150 osób (tj. 1 osoba/15 m2). Wszyscy wierni zobowiązani są do noszenia maseczek zakrywających usta i nos oraz do zachowywania odpowiedniego dystansu między sobą - również podczas podchodzenia do Komunii świętej. Znak pokoju przekazywany jest przez skinienie głowy, a Komunię świętą usilnie zaleca się przyjmować na rękę".

Prof. Franciszek Kokot zostanie pochowany na cmentarzu parafialnym w Zabrzu-Rokitnicy.

 

[Przesłano przez: Agata Pustułka]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.