Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

fotografia prof. Franciszka Kokota

Ze względu na związane z epidemią koronawirusa ograniczenia dotyczące liczby osób, które mogą wziąć udział w pożegnaniu prof. Franciszka Kokota, zmarłego 24 stycznia 2021 r., współtwórcy polskiej nefrologii, nestora śląskich lekarzy, Parafia Katedralna Chrystusa Króla, zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w uroczystościach 30 stycznia za pośrednictwem kanału na YouTube. Msza święta pogrzebowa transmitowana będzie drogą internetową (wejście do kanału transmisji ).

- Zapraszamy wszystkich, by w ten dogodny sposób uczestniczyć w uroczystościach - zachęca ks. kanonik dr Łukasz Gaweł, proboszcz Parafii Katedralnej.

Wystarczy wejść na „Katedra Katowice". Transmisja Mszy Świętej rozpocznie o godzinie 12:50 i już znajduje się w zapowiedziach. - Zapraszamy wszystkich, by w ten dogodny sposób uczestniczyli w uroczystościach - zachęca ks. kanonik dr Łukasz Gaweł, proboszcz parafii katedralnej.

Jak informuje parafia zgodnie z obowiązującym prawem „w katowickiej archikatedrze w liturgii uczestniczyć może jednocześnie 150 osób (tj. 1 osoba/15 m2). Wszyscy wierni zobowiązani są do noszenia maseczek zakrywających usta i nos oraz do zachowywania odpowiedniego dystansu między sobą - również podczas podchodzenia do Komunii świętej. Znak pokoju przekazywany jest przez skinienie głowy, a Komunię świętą usilnie zaleca się przyjmować na rękę".

Prof. Franciszek Kokot zostanie pochowany na cmentarzu parafialnym w Zabrzu-Rokitnicy.

[Przesłano przez: Agata Pustułka]

SUM © 2016-2020