Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Komfort leczenia małych pacjentów i pracy personelu medycznego po gruntownej przebudowie i wyposażeniu w nowy sprzęt oddziałów dziecięcych w Szpitalu Klinicznym nr 1 im. prof. Stanisława Szyszko Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu są nieporównywalne. Oddziały witają energetycznymi kolorami, zaś towarzyszący chorobie stres minimalizują sympatyczne zwierzątka namalowane na ścianach.
Jest nowocześnie i przytulnie. Koszt przedsięwzięcia, który wprowadził szpital w nowoczesność, to ok. 30 mln zł., z czego 85 proc. pochodziło ze środków unijnych, zaś pozostała część z ministerstwa zdrowia.
Jednym z najważniejszych przedsięwzięć była przebudowa i powiększenie bloku operacyjnego, gdzie wszystko jest wymienione od pokrycia ścian po wprowadzenie ekologicznej sterylizacji plazmowej.
Oddział neonatologii to oczywiście nowe łóżka oraz sprzęt monitorujący i ratujący życie. Wyremontowano oddział gastroenterologii i hepatologii dzieci, nefrologię i pododdział dializ, a także oddziały chirurgii dziecięcej i ogólnopediatryczny.

Gruntowne zmiany objęły także niezwykle istotne dla życia i zdrowia małych pacjentów Oddziały Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodka.
- Można powiedzieć, że właściwie powstała nowa część szpitala – ocenia z uśmiechem dr n. med. Dariusz Budziński, dyrektor placówki. – To niezwykle ważne, gdyż jako szpital zapewniamy kompleksową opiekę medyczną najmłodszym pacjentom zarówno w skali województwa jak i w samym Zabrzu.

210121-PC297704-min210121-PC297704-min210121-PC297704-min210121-PC297704-min

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.