Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Dziś - 21 stycznia i jutro - 22 stycznia odbywa się bezpłatna konferencja online "Otwarta medycyna w praktyce polskich instytucji naukowych/Open Medicine in the practice of Polish scientific institutions", podsumowująca realizację projektów powstałych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa: Polska Platforma Medyczna - portal zarządzania wiedzą i potencjałem badawczym oraz InterScienceCloud - Zintegrowana platforma informacji o działalności naukowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Bibliotekarze SUM są współautorami dwóch wystąpień na tej konferencji:
- 21.01. godz. 12.20 – 12.40 Realizacja założeń otwartości i dostępności w projekcie PPM, Michał Olczyk (UMW), Łukasz Skonieczny (Sages), Edyta Rogowska (PUM), Katarzyna Janczulewicz (SUM)
- 22.01. godz. 12.20 – 12.40 Researcher profiles on Polish Platform of Medical Research, Justyna Seiffert, Marek Halkiewicz, Krzysztof Gościniak, Justyna Czepowska (SUM)

Projekt „Polska Platforma Medyczna: portal zarządzania wiedzą i potencjałem badawczym" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jest to projekt partnerski, realizowany w siedmiu uniwersytetach medycznych.

Projekt zakłada stworzenie platformy integrującej, prezentującej i promującej osiągnięcia naukowe i potencjał partnerów w zakresie medycyny, farmacji, stomatologii, zdrowia publicznego, bezpieczeństwa i higieny pracy, ergonomii i ochrony zdrowia. Planowane jest stworzenie bazy ekspertów z różnych obszarów nauk medycznych oraz wspólnego repozytorium dziedzinowego, narzędzia gromadzącego w jednym miejscu pełnotekstowe obiekty cyfrowe.

Więcej informacji i rejestracja na stronie Konferencji https://openmedicine2021.wordpress.com/

[Przesłano przez: Agata Pustułka]

SUM © 2016-2020