Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

W Śląskim Uniwersytecie Medycznym (19 stycznia 2021 roku) odbyło się spotkanie prof. Anny Wypych – Gawrońskiej, rektor Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie z prof. Tomaszem Szczepańskim, rektorem SUM.

Rozmowa dotyczyła współpracy uniwersytetów oraz planów rozwoju obu uczelni.
- Cieszy mnie, że mogliśmy omówić kwestie związane z edukacją lekarzy, możliwościami pozyskiwania środków finansowych na naukoweprzedsięwzięcia – powiedział prof. Szczepański.
- Bardzo dziękuję za otwartość i wymianę poglądów. Możemy współdziałać w wielu dziedzinach, co jest ważne dla obu uniwersytetów – stwierdziła prof. Wypych – Gawrońska.

W dyskusji wzięli udział prof. Aleksander Sieroń, przewodniczący Rady Dyscypliny Nauk o Zdrowiu i pełnomocnik rektora ds. utworzenia kierunku lekarskiego częstochowskiej uczelni oraz prof. Edward Wylęgała, prorektor ds. rozwoju i transferu technologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

[Przesłano przez: Agata Pustułka]

SUM © 2016-2020