Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

W dniu 08.01.2021 r. za pośrednictwem platformy Microsoft Teams na Wydziale Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu odbył się XLII Wydziałowy Konkurs Prac Magisterskich. Organizatorem Konkursu był Samorząd Studencki Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu. Do Konkursu zgłoszono 14 prac magisterskich Absolwentów, którzy ukończyli studia w roku akademickim 2019/2020 na kierunkach: farmacja, analityka medyczna, biotechnologia medyczna II°, kosmetologia II°. Prace prezentowano w dwóch sesjach: Sesji Nauk Farmaceutycznych oraz Sesji Nauk Medycznych. Wystąpienia uczestników Konkursu oceniało Jury, w skład którego wchodzili nauczyciele akademiccy, pracownicy naukowi Wydziału Nauk Farmaceutycznych.

Przyznane przez Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach środki finansowe przeznaczono na nagrody pieniężne w kwocie 5 000,00 zł oraz na nagrody książkowe w kwocie 1 000,00 zł. Nagrody finansowe ufundowali także Śląska Izba Aptekarska w Katowicach oraz Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych. Ponadto, nagrody rzeczowe przekazali: Urząd Miasta Sosnowiec - pakiet gadżetów z logiem miasta, takich jak kubki, koszulki, Częstochowska Izba Aptekarska – książki pt.: „Apteki i Aptekarze Częstochowy”, „Kodeks Etyki Aptekarza”, MedPharm – literatura tematyczna, PZWL Wydawnictwo Lekarskie – książki specjalistyczne, Profimed Polska – szczoteczki elektryczne, pasty, żele do dziąseł, system do irygacji, materiały promocyjne w postaci breloczków, Świat Medycyny i Farmacji – czasopisma tematyczne, gadżety promocyjne w postaci długopisów, MEDHOODIE – kupony zniżkowe na zakupy, Fagron Poland – literatura tematyczna, kalendarze, maseczki ochronne. ALAB laboratoria przekazał upominki dla wszystkich Uczestników Konkursu w postaci toreb, kalendarzy, kalendarzy ściennych, zaślepek na kalendarze, otwieraczy, smyczy a także nagrody książkowe dla Laureatów „Sesji Medycznej” oraz nagrodę dla Laureata Publiczności.

Podczas Konkursu byli obecni zaproszeni Goście:

Przedstawiciele Śląskiej Izby Aptekarskiej w Katowicach:

• dr n. farm. Mikołaj Konstanty – Prezes

1 mgr Anna Rams dr hab. n.med. Monika Paul - Samojedny
2 mgr Weronika Gmyrek dr hab. n. med. Ilona Bednarek, prof. SUM

mgr Klaudia Braczyk dr hab. n.med. Monika Paul - Samojedny

Nagrodę publiczności otrzymała Pani mgr Klaudia Braczyk.

Nagrodę pieniężną ufundowaną przez Śląską Izbę Aptekarską w Katowicach w kwocie 1 000, 00 zł otrzymała Pani mgr Katarzyna Urbisz natomiast nagrody w postaci voucherów na książki w kwocie po 250 zł otrzymali: Pani mgr Paulina Wosiek i Pan mgr Przemysław Karnia. Nagrody rzeczowe, w postaci moździerzy, ufundowane przez Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne otrzymali wszyscy Uczestnicy prezentujący swoje prace dyplomowe w „Sesji Nauk Farmaceutycznych”.

[Przesłano przez: Patrycja Matusińska]

SUM © 2016-2020