Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Zespół studentów  Wydziału Lekarskiego z  Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w składzie:

  •          Piotr Pawłowski
  •          Michał Łanocha
  •          Seweryn Król
  •          Marek Dryżałowski

zajął  pierwsze miejsce w  II Zawodach Symulacyjnych SUMWars 2014, które odbyły się w piątek 16 maja w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.

Wyjątkowe możliwości Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej pozwalają na odtworzenie zróżnicowanych warunków działania przyszłych medyków. Rozwiązanie zadań przygotowanych przez grono specjalistów  wymagało od studentów wykazania się nie tylko zdobytą wiedzą, ale także sprytem i pomysłowością.

W pierwszym  zadaniu zawodnicy musieli zmierzyć się z problemem osoby, która tonęła w zimnej wodzie. Pacjent był wyziębiony i wymagał ogrzewania w  trakcie zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych.

Drugie zadanie odbywało się w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym , na który trafiło ośmioletnie dziecko zatrute lekami nasercowymi babci. Studenci mieli zastosować odtrutkę oraz leczyć objawy zatrucia. Oceniane były również  tzw. umiejętności miękkie, czyli komunikacja z pacjentem i jego rodziną, w tym prawidłowe zebranie wywiadu.

Trzecia konkurencja nawiązywała do filmu „Casino Royale” o przygodach Jamesa Bonda. Zadanie było dwuczęściowe. Połowa zespołu zmagała się z następstwami strzelaniny w kasynie, prowadząc segregację i opatrywanie rannych. Druga połowa otrzymała misję znaleźć i uratować agenta 007, który z powodu zatrucia digoksyną stracił przytomność na terenie budynku.

Zwycięzcy SUMWARS 2014 wezmą udział  w ogólnoeuropejskich Grach Symulacyjnych SimOlympics, które odbędą się  w trakcie 20. Kongresu SESAM w Poznaniu.


[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.