Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło nabór wniosków w ramach pierwszej edycji konkursu INFOSTRATEG, będącego częścią Strategicznego Programu Badań Naukowych i Prac Rozwojowych „Zaawansowane technologie informacyjne, telekomunikacyjne i mechatroniczne” INFOSTRATEG.

Tematyką konkursu kierowanego do przedsiębiorców, jednostek naukowych oraz konsorcjów są zagadnienia rozpoznawania obrazów medycznych w zakresie dróg oddechowych (w szczególności w związku z zagrożeniami COVID), raka piersi u kobiet, raka prostaty u mężczyzn oraz tematyka weryfikowania źródeł informacji i detekcji fake newsów.

Do rozdysponowania zostało zabezpieczonych 60 milionów złotych. W ramach modułu dotyczącego rozpoznawania obrazów medycznych wysokość dofinansowania jednego projektu może wynosić od 3,5 mln do 10 mln złotych, a w ramach modułu dotyczącego weryfikowania źródeł informacji i detekcji fake newsów od 1,7 mln
do 8 mln złotych.

Nabór wniosków trwa do 26 lutego br.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w konkursie proszone są o kontakt z Centrum Transferu Technologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, tel. 32 208 36 40, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

SUM © 2016-2020