Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Krzysztof Kucia

Prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Krzysztof Kucia jest specjalistą z zakresu psychiatrii, na co dzień pełni funkcję Kierownika Kliniki Psychiatrii i Psychoterapii WNMK Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W strukturze Uczelni sprawował funkcję w ramach Komisji Wyborczych, aktualnie jest zastępcą przewodniczącego Rady Społecznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. Prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach.

Dotychczas prowadzone badania naukowe przez prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Krzysztofa Kucię skupione były na płaszczyźnie klinicznej, jak i interdyscyplinarnej. W tej pierwszej zainteresowania neuromodulacją najpierw dotyczyły problematyki związanej z terapią elektrowstrząsami, a z biegiem czasu skupiły się na stymulacji nerwu błędnego w leczeniu lekoopornej depresji. Prace interdyscyplinarne, które prowadzone były we współpracy z zespołem Katedry Farmakologii WNMK, a później Katedry i Zakładu Genetyki Medycznej WNMK zostały poświęcone szeroko rozumianej roli układu immunologicznego w rozwoju chorób psychicznych, rozbudowując je z upływem czasu o udział neurotrofin, białek ostrej fazy czy układu glutaminergicznego. Liczne osiągnięcia w dziedzinie naukowo-badawczej były przedmiotem indywidualnych lub zespołowych nagród uznaniowych JM Rektora SUM w Katowicach. Prof. dr hab. n med. i n. o zdr. Krzysztof Kucia jest recenzentem artykułów w czasopismach naukowych zarówno międzynarodowych, jak i polskich. Jest również cenionym wykładowcą i popularyzatorem nauki.

 

 

[Przesłano przez: Patrycja Matusińska]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.