Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

W dniu 16 grudnia 2020 r. odbyło się zdalne posiedzenie Senatu. W trakcie posiedzenia, zgodnie z § 100 pkt 3 Statutu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Senat wydał opinię, na podstawie której powierzono Panu Ireneuszowi Ryszkielowi pełnienie obowiązków Kanclerza Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Notka biograficzna

Ireneusz Ryszkiel – ukończył studia medyczne w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach oraz studia podyplomowe z Zarządzania w Ochronie Zdrowia w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Jest specjalistą chirurgii ogólnej, medycyny sportowej i specjalistą zdrowia publicznego. Jego dotychczasowa ścieżka zawodowa związana była z medycyną i zarządzaniem w placówkach leczniczych. Lekarz Ireneusz Ryszkiel tuż po ukończeniu studiów w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach podjął pracę jako lekarz stażysta w Wojewódzkim Zespole Metodycznym Opieki Zdrowotnej w Katowicach, a następnie w MZOZ Szpitalu Miejskim w Żorach oraz w Państwowym Ratownictwie Medycznym. W latach 2001–2005 był członkiem Komisji rewizyjnej Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach. W kolejnych latach pracy zawodowej prowadził prywatną praktykę lekarską oraz zaangażowany był w działalność samorządową w Radzie Miasta Żory. W okresie 2009–2016 sprawował funkcję Dyrektora Wydziału Nadzoru nad Systemem Opieki Zdrowotnej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Zajmował się m.in. prowadzeniem spraw związanych z restrukturyzacją podmiotów leczniczych niebędących przedsiębiorstwami czy nadzorowaniem i przeprowadzaniem kontroli podmiotów leczniczych. Następnie piastował stanowisko Lekarza Naczelnego w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Zabrzu im. prof. S. Szyszko SUM w Katowicach, a w latach 2016 – 2018 Dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. Gibińskiego SUM w Katowicach. Od 2018 r. związany był z Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym nr 6 SUM w Katowicach, gdzie pełnił obowiązki Zastępcy Dyrektora ds. Lecznictwa.

Zawsze związany ze sportem zarówno jako lekarz klubów sportowych, jak również amatorsko, oddający się kilku dyscyplinom m.in. koszykówce, pływaniu.

[Przesłano przez: Patrycja Matusińska]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.