Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Szanowni Państwo,

z uwagi na sytuację sanitarno-epidemiczną związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-Co-V 2 oraz obowiązującymi obostrzeniami w zakresie organizacji zgromadzeń, z przykrością informuję o braku możliwości zorganizowania uroczystości wręczenia dyplomów doktora i doktora habilitowanego.

W związku z powyższym, Uczelnia zapewnia bieżącą możliwość odbioru dyplomów doktora i doktora habilitowanego w biurach Sekcji ds. Rozwoju Naukowego, posadowionych przy Wydziałach Uczelni, w zależności od miejsca, w którym procedowane było administracyjnie postępowanie lub przewód, tj. odpowiednio:

Sekcja ds. Rozwoju Naukowego przy Wydziale Nauk Medycznych w Katowicach, ul. Medyków 18, 40-752 Katowice, tel: 32 208 8671, email do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekcja ds. Rozwoju Naukowego przy Wydziale Nauk Medycznych w Zabrzu, pl. Plac Traugutta 2, 41-800 Zabrze, tel: 32 370 5292, email do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekcja ds. Rozwoju Naukowego przy Wydziale Nauk o Zdrowiu w Katowicach, ul. Medyków 18, 40-752 Katowice, tel: 32 208 8756, email do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekcja ds. Rozwoju Naukowego przy Wydziale Nauk o Zdrowiu w Bytomiu, ul. Piekarska 18, 41-902 Bytom, tel: 32 397 65 47, email do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekcja ds. Rozwoju Naukowego przy Wydziale Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu, ul. Jedności 8, 41-200 Sosnowiec, tel: 32 364 1145, email do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prosimy o wcześniejsze umówienie terminu i miejsca odbioru z poszczególnymi pracownikami Sekcji ds. Rozwoju Naukowego, za pomocą wskazanych wyżej danych kontaktowych.

Nadmieniam, że realizacja odbioru dyplomów jest możliwa przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa tj. obowiązkowe założenie maseczki ochronnej i rękawiczek, zachowanie dystansu 1,5 m od pracowników.

Uprzejmie proszę o przekazanie ww. pracownikom potwierdzenia wniesienia opłaty za wydanie dyplomów.

Wysokość opłat przedstawia się następująco:

dla Kandydatów, których przewody doktorskie i postępowania habilitacyjne zostały wszczęte i niezakończone przed dniem 1.10.2019 r. za wydanie:

oryginału dyplomu doktora lub doktora habilitowanego wraz z odpisem w języku polskim 90,00 zł,
odpisu dyplomu doktora lub doktora habilitowanego w języku obcym 60,00 zł.
duplikatu ww. dokumentów pobiera się opłatę o połowę wyższą niż za wydanie oryginału, odpowiednio:
- 135,00 zł – w przypadku duplikatu dyplomu doktora lub doktora habilitowanego,
- 90,00 zł – w przypadku duplikatu odpisu dyplomu w języku obcym.

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 138/2012 z dnia 22.08.2012 r. Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w sprawie: ustalenia wysokości opłat za wydanie dokumentów związanych z przebiegiem studiów doktoranckich oraz dyplomu doktora i doktora habilitowanego, w związku z art. 27 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 stycznia 2018 r. w sprawie: szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora oraz art. 179 Ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. - Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Dla Kandydatów, których postępowania doktorskie i habilitacyjne zostały wszczęte po 1 października 2019 r. za wydanie:

odpisu dyplomu doktorskiego i dyplomu habilitacyjnego w języku polskim 60,00 zł,
odpisu dyplomu doktorskiego i dyplomu habilitacyjnego w języku obcym 80,00 zł,
duplikatu dyplomu doktorskiego i dyplomu habilitacyjnego 90,00 zł.

Zgodnie z § 10 Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 21 września 2018 r. (z późn.zm.) w sprawie dyplomów doktorskich, dyplomów habilitacyjnych i legitymacji doktoranta.

Opłaty z ww. tytułu należy uiścić na rachunek bankowy nr: 40 1050 1214 1000 0007 0000 9103 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, w tytule przelewu wskazując imię i nazwisko oraz informację za jaki dyplom/odpis/duplikat opłata zostaje wnoszona.

Prorektor ds. Nauki

Prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec