Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Pani Paulina Kucharska, studentka 2 roku pielęgniarska WNoZ w Katowicach wzięła udział w konkursie Queen Silvia Nursing Award zgłaszając swój pomysł pt. „Wciąż jestem człowiekiem”.

Pomysł dotyczy wprowadzenia do pomieszczeń w szpitalnych salach dla chorych prostych tabletów w zasięgu ręki pacjenta. Tablet będzie posiadać aplikację umożliwiającą przeprowadzenie video-rozmowy z pacjentem. Główną korzyścią zastosowania tabletów jest zminimalizowanie wejść personelu na salę chorego, zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom jak i pacjentom. Kolejną korzyścią pomysłu jest pełna kontrola parametrów życiowych oraz zmniejszenie poczucia izolacji społecznej. Pomysł Pani Pauliny jest wynikiem obserwacji i rozmów z pacjentami, że w tak trudnym momencie, jakim niewątpliwie jest pandemia, video-kontakt może wesprzeć emocjonalnie chorego oraz pozwoli zachować jego równowagę psychiczną.

Zachęcamy do oddania głosów na projekt Pani Pauliny, które pozwolą wyłonić finalistę Konkursu Queen Silvia Nursing Award.

Aby zagłosować wystarczy wejść na stronę https://cutt.ly/ohdohFq i zapoznać się
w zasadami głosowania!

Głosowanie trwa od 24 - do 30 listopada.

Trzymamy kciuki za projekt Pani Pauliny.

 

[Przesłano przez: Patrycja Matusińska]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.