Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Z wielką dumą przyjęliśmy informację o nominacji dr n. o zdrowiu Katarzyny Brukało przez Europejską Federacją Stowarzyszeń Dietetyków - The European Federation of the Associations of Dietitians na członka European Specialist Dietetic Network (ESDN) for Older Adults na kadencję 2020 – 2024.

Dr n. o zdrowiu Katarzyna Brukało jest asystentem dydaktycznym w Katedrze Polityki Zdrowia Publicznego i Zakładu Polityki Zdrowotnej Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Ukończyła eMBA w ochronie zdrowia. Jest realizatorem i badaczem w licznych międzynarodowych projektach naukowych pod auspicjami Światowej Organizacji Zdrowia oraz Unii Europejskiej w tym m.in.:

Essential Public Health Operations (EPHOs; 2015),
Joint Action on Nutrition and Physical Activity (JANPA; 2015-2018),
Joint Action on Health Equity Europe (JAHEE; 2018-2021),
Policy Evaluation Network (PEN; 2019-2021),
Joint Action on implementation of validated best practices in Nutrition (Best Re-MaP; 2020-2022).

W ramach doskonalenia praktyki zawodowej, odbyła również 3-tygodniowy wyjazd szkoleniowy na Uniwersytet w Lund w Szwecji, czego efektem było uzyskanie tytułu trenera kompetencji miękkich (Soft Skills & Entrepreneur- Training of Trainers). Pełniąc rolę eksperta Ministerstwa Zdrowia z zakresu zdrowia publicznego współtworzyła Mapy Potrzeb Zdrowotnych w zakresie niewydolności serca. Aktualnie, zaangażowana jest również w realizację projektu „ProfiBaza” realizowanego przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny. Prowadzi działania z zakresu promocji zdrowia oraz edukacji i poradnictwa żywieniowego, szczególnie wśród osób starszych (ze szczególnym uwzględnieniem osób cierpiących na choroby neurodegeneracyjne). Laureatka nagród JM Rektora SUM w Katowicach za działalność naukową i dydaktyczną, a także laureatka konkursu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Trans.Formation.Doc” oraz „Młodzi Zdolni-Mój Pomysł dla Polski (2016)”. Zajęła IV miejsce w Plebiscycie „Osobowość Roku 2019 - Województwo Śląskie w kategorii Nauka”, gdzie była nominowana za ważną społecznie działalność naukową.

Zainteresowania Pani doktor skupiają się wokół polityki żywieniowej, lokalnej polityki zdrowotnej, a także dietetyki klinicznej. 

[Przesłano przez: Patrycja Matusińska]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.