Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

 

W miniony weekend w Katowicach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w aerobiku sportowym. Już po raz kolejny studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zawalczyli o sportowe zwycięstwo. W związku z pandemią koronawirusa wydarzenie odbyło się w ścisłym reżimie sanitarnym bez udziału publiczności.

Z przyjemnością informujemy, że w klasyfikacji generalnej drużyna SUM w Katowicach zajęła III miejsce.

Rywalizacja toczyła się w pięciu konkurencjach – drużyn, par, trójek, solistów i solistek.

W tej ostatniej triumfowała Martyna Duda ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, uczestniczka mistrzostw świata i Europy. Wśród solistów natomiast najlepszy był Adam Pigłowski z Politechniki Łódzkiej, w trójkach zwyciężyła ekipa Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, w rywalizacji drużyn wygrał AWF Kraków, a w parach najlepsza była reprezentacja tej uczelni Joanna Ciepielowska i Justyna Kudłacz.

Warto zaznaczyć, że pieczę nad zawodnikami sprawowała mgr Agnieszka Gabrylewska z Katedry Fizjoterapii Zakładu Adaptowanej Aktywności Fizycznej i Sportu Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach.

Akademickie Mistrzostwa Polski w aerobiku sportowym współfinansowane były ze środków Ministerstwa Sportu i Miasta Katowice, a głównym sponsorem cyklu jest Grupa LOTOS.

Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych Studentów.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne sukcesy.

251120 aerobik I

251120 aerobik I

251120 aerobik I

[Przesłano przez: Patrycja Matusińska]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.