Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

W dniu 15 listopada 2020 r. odbyła się finałowa gala 10. już edycji ogólnopolskiego konkursu StRuNa, organizowanego przez Studencki Ruch Naukowy pod patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Konkurs StRuNa jest jednym z najważniejszych ogólnopolskich konkursów dla młodych naukowców, stanowiący podsumowanie multidyscyplinarnej aktywności naukowej studenckich kół i innych organizacji naukowych w okresie roku akademickiego.

Każdego roku w jury zasiadają wykładowcy akademiccy, członkowie organizacji pozarządowych, dziennikarze, eksperci z wielu dziedzin i dyscyplin naukowych. W tym roku ogłoszono finalistów i laureatów w 12 kategoriach konkursowych.

Z wielką przyjemnością informujemy, że w kategorii Opiekun Naukowy Roku 2020 główną nagrodę otrzymał prof. dr hab. n. med. Łukasz Krzych, Kierownik Katedry i Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii WNMK, który od 2016 roku pełni funkcję Opiekuna SKN działającego przy Katedrze.

Warto podkreślić, że podczas oceny zgłoszeń w kategorii Opiekun Naukowy Roku 2020 kluczowe znaczenie dla jury odgrywało zaangażowanie osoby będącej opiekunem merytorycznym nad działalnością koła naukowego i realizowanymi przez niego projektami.

SKN przy Katedrze Anestezjologii i Intensywnej Terapii WNMK, co roku liczy ponad 40 studentów zaangażowanych w działalność naukową i kliniczną, którzy pod opieką prof. dr hab. n. med. Łukasza Krzycha realizują m. in. projekty pn.: „Intensywna po godzinach”- to seria spotkań i wywiadów online z autorytetami w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii, w których uczestniczy każdorazowo ponad 300 studentów i młodych lekarzy.

Członkowie SKN zdobywają wiedzę także w trakcie warsztatu pracy naukowej, o czym świadczy ilość publikacji wydanych w bieżącym roku, a także liczba dobrych praktyk w codziennej pracy lekarza anestezjologa i intensywisty.

Jesteśmy pełni dumy i uznania dla zaangażowania jakim wykazuje się prof. dr hab. n. med. Łukasz Krzych. Życzymy kontynuacji dobrych praktyk Opiekuna Naukowego Roku!

 

[Przesłano przez: Patrycja Matusińska]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.