Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Z ogromną radością przyjęliśmy informację o inicjatywie wolontariatu przez studentów kierunku pielęgniarstwa Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach w podmiotach leczniczych zaangażowanych w zwalczanie koronawirusa SARS-CoV-2, które funkcjonują jako szpitale tzw. "covidowe", bądź posiadające wyodrębnione oddziały covidowe.

Inicjatywę rozpoczęła studentka 3 roku pielęgniarstwa, Pani Kaja Witkowska-Torz, która śledząc sytuację braków personelu medycznego w placówkach medycznych, podjęła się realizacji wolontariatu w Szpitalu Polskim im. św. Elżbiety w Katowicach.

Pani Kaja stworzyła profil na Facebooku, który zrzesza zainteresowanych studentów. Na samym początku werbowała wolontariuszy do szpitala, w którym sama realizowała wolontariat. Liczba chętnych do pomocy studentów pielęgniarstwa – głównie 3 i 2 roku przerosła jej oczekiwania i tym samym postanowiła rozpowszechnić informację wśród Szpitali, o Studentach którzy są gotowi do podjęcia wolontariatu.

Ponad 100 studentów pielęgniarstwa zgłosiło i zdecydowało na wolontariat w wielu szpitalach zlokalizowanych na terenie naszego województwa oraz domach pomocy społecznej. Również Studenci drugiego roku Ratownictwa Medycznego podjęli działania w formie wolontariatu na rzecz pacjentów chorych na Covid-19 i aktualnie pomagają w SPZOZ MSWiA w Katowicach im sierżanta Grzegorza Załogi oraz w SPZOZ Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku.

Jesteśmy dumni z naszych Studentów!
Doceniamy każdą podjętą inicjatywę ze strony społeczności akademickiej w kierunku niesienia pomocy w trakcie pandemii.

[Przesłano przez: Justyna Skolik] 

201120 studenci ratownictwa medycznego SUM

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.