Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

reprezentacja

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W LEKKIEJ ATLETYCE, Łódź 13-16 września 2020 r.

W dniach 13-16 września 2020 r. w Łodzi odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, na których nie mogło zabraknąć studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Wielkie chapeau bas dla zawodników, którzy dokonali niemożliwego!

Kobiety zgromadziły łącznie 390 punktów, zajęły one 15 miejsce OPEN i 3 wśród Uczelni Medycznych. Dla porównania rok temu zgromadziły 173 punkty.

Tylko Uniwersytet Śląski wyprzedził nasze zawodniczki wśród śląskich uczelni!

Mężczyźni zgromadzili łącznie 401 punktów, zajęli 13 miejsce OPEN i 2 wśród Uczelni Medycznych. Rok temu zgromadzili tylko 51 punktów. Nasi Panowie okazali się NAJLEPSZĄ uczelnią wśród śląskich uczelni!

Warto zaznaczyć, że skład naszej drużyny liczył tylko 6 kobiet i 9 mężczyzn.

Medale wśród typów uczelni medycznych zdobyli:

Złoto: Natalia Zawronek (200 m i 400 m), Piotr Kuzak (100 m), Kamil Kotrys (800 m) oraz sztafeta 4x100 m mężczyzn (Piotr Kuzak, Przemysław Rodzik, Kamil Kotrys oraz Jakub Mordarski).
Srebro: Adrianna Olechno (100 m i 200 m), Piotr Kuzak (200 m), Aleksandra Nowak (rzut dyskiem), Wojciech Tokarczyk (trójskok) oraz Kamil Kotrys (rzut oszczepem).
Brąz: Przemysław Rodzik (trójskok), Dominik Steczyński (skok w dal) oraz sztafeta 4x100 m kobiet (Adrianna Olechno, Natalia Zawronek, Natalia Gadomska oraz Martyna Gadomska).

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W JEŹDZIECTWIE, Radzionków 17-20 września 2020 r.

W dniach 17-20 września 2020 r. w Radzionkowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w jeździectwie.

Świetną formę zaprezentowała ekipa AZS Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Wśród 23 uczelni startujących w tegorocznej edycji Akademickich Mistrzostw Polski, drużyna SUM wywalczyła 6 miejsce. Natomiast Karolina Kobylec zajęła 2 miejsce w kategorii skoki amator. W finale skoków oglądaliśmy również: Aleksandrę Kaczmarczyk oraz Marzenę Ferdyn.

W kategorii ujeżdżenie amator w finale zaprezentowały się aż trzy zawodniczki SUM: Aleksandra Kaczmarczyk (1 miejsce wśród Uczelni Medycznych), Katarzyna Janik (2 miejsce wśród Uczelni Medycznych) oraz Karolina Kobylec (3 miejsce wśród Uczelni Medycznych).

Jesteśmy z Państwa niezmiernie dumni. Z niecierpliwością czekamy na kolejne sukcesy.

Życzymy wytrwałości w dążeniu do celu!!!

[Przesłano przez: Aleksandra Wilk]

SUM © 2016-2020