Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

AZS

W ostatnim czasie miało miejsce kilka wydarzeń sportowych rangi ogólnopolskiej z wybitnym udziałem naszych sportowców. Były to Akademickie Mistrzostwa Polski - AMP, w których konkurowali sportowcy wszystkich uczelni polskich.

PÓŁFINAŁY AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ KOBIET, Wrocław 25-27 września 2020 r.

W dniach 25-27 września 2020 r. we Wrocławiu odbył się półfinałowy turniej piłki siatkowej kobiet Akademickich Mistrzostw Polski. Po emocjonujących i zaciętych spotkaniach nasze studentki zapewniły sobie udział w finałach Akademickich Mistrzostw Polski w Krakowie. Warto zaznaczyć, że naszym studentkom po raz pierwszy w historii udało się zakwalifikować do turnieju finałowego zajmując w półfinałach I miejsce!

Półfinałowy turniej dopełniała wspaniała organizacja, za co bardzo dziękujemy!

Skład drużyny: Maria Maszek, Tamara Restel, Barbara Chłapek, Joanna Arseniuk, Anna Mitura, Martyna Makowska, Dominika Mularska, Justyna Wszołek, Ewelina Romańczuk, Julia Dwornik, Weronika Bryndal, Natalia Piskorz, Julia Stachowiak. Opieka trenerska mgr Dariusz Horodecki.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN, Opole 28-29 września 2020 r.

Siatkarze reprezentujący Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach zajęli 3 miejsce w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski odbywających się w dniach 28-29 września 2020 r. w Opolu. Dzięki zdobyciu miejsca na podium nasi zawodnicy powtórzyli sukces kobiet i również pierwszy raz w historii awansowali do finału Akademickich Mistrzostw Polski w Krakowie.

Skład drużyny: Jakub Chudyba, Tomasz Dobrowolski, Krzysztof Jakimów, Wojciech Kołdras, Hubert Kozioł, Wojciech Luboń, Dominik Mreńca, Wojciech Paździora, Patryk Rajfura, Sebastian Stach, Patryk Wiśniewski, Dawid Wolak. Opiekun mgr Marek Stawiński.

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU, Lublin 9-11 października 2020 r.

W dniach 9-11 października 2020 r. w Lublinie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski  w pływaniu, na których nie zabrakło zawodników z naszej Uczelni.

Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze zajmując drużynowo w klasyfikacji Uczelni Medycznych wśród kobiet II miejsce, natomiast drużyna męska zajęła III miejsce wśród Uczelni Medycznych.

Warto zaznaczyć, że nasi pływacy również indywidualnie zdobyli kilka medali:

• 3 złote medale – Szymon Warwas 2 medale, Magdalena Kubacka 1 medal,
  • 1 srebrny medal / sztafeta MIX- Maciej Korzuchowski, Dominika Opałko, Maciej Gajda, Magdalena Kubacka,
  • 2 brązowe medale - Sonia Nowak, Maciej Gajda.

FINAŁY AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ KOBIET,
Kraków 20-23 października 2020 r.

W dniach 20-23 października 2020 r. w Krakowie odbyły się finały Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Kobiet.

Zawodniczki Klubu Uczelnianego AZS SUM Katowice zdobyły Złoty Medal w klasyfikacji Uczelni Medycznych w Polsce i 7 miejsce w klasyfikacji generalnej wśród wszystkich polskich uczelni.  Jest to kolejny, własny, rekord historyczny tej drużyny, ustanowiony w tym roku. Wspaniała walka i piękny styl, to stałe cechy gry naszych dziewcząt.

Nasze mistrzynie to: Maria Maszek, Tamara Restel, Barbara Chłapek, Joanna Arseniuk, Anna Mitura, Martyna Makowska, Dominika Mularska, Justyna Wszołek, Ewelina Romańczuk, Julia Dwornik, Weronika Bryndal, Natalia Piskorz, Julia Stachowiak. Opieka trenerska - mgr Marek Stawiński, mgr Dariusz Horodecki.

FINAŁY AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN,
Kraków 25-28 października 2020 r.

Podczas Finałów Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn, męska reprezentacja Uczelni również wywalczyła Złoty Medal w klasyfikacji Uczelni Medycznych w Polsce oraz 13 miejsce w klasyfikacji generalnej wśród wszystkich uczelni w Polsce.
Nigdy jeszcze reprezentacja naszej uczelni nie występowała na tak wysokim szczeblu rozgrywek akademickich. Trzeba wiedzieć, że są to najwyższe z możliwych rangą zawody akademickie w Polsce. Ogromny sukces, który zapisze się wielkimi literami w historii KU AZS SUM.

Nasi mistrzowie to: Kapitan - Jakub Chudyba oraz Tomasz Dobrowolski, Krzysztof Jakimów, Hubert Kozioł, Wojciech Luboń, Dominik Mreńca, Wojciech Paździora, Patryk Rajfura, Sebastian Stach, Patryk Wiśniewski, Dawid Wolak. Opieka trenerska - mgr Marek Stawiński.

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach jest niezmiernie dumny ze swoich Studentów, którzy reprezentowali Uczelnię podczas wszystkich Mistrzostw. Jesteście Państwo najlepszym przykładem na to, że ciężka praca, wytrwałość i hard ducha przynoszą korzyści.

Życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w dążeniu do celu!!!

[Przesłano przez: Aleksandra Wilk]

SUM © 2016-2020