Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
logo Profilaktyka w Medycynie

W dniu 23 października 2020 r. odbyła się XVII Konferencji Profilaktyka w Medycynie, tym razem w nietypowej formie przekazu online.

Konferencja otrzymała wsparcie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Programu „Doskonała Nauka" co było dla organizatorów szczególnym impulsem do podjęcia się zorganizowania Konferencji pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej. JM Rektor SUM objął Honorowym Patronatem program naukowy Konferencji. Organizatorem Konferencji była Katedra i Klinika Kardiologii Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach oraz Samorząd Doktorantów. W czasie Konferencji uczestniczyło zdalnie ponad 600 osób licząc osoby zarejestrowane i zalogowane do linku Konferencji, jak również osoby oglądające Konferencję poprzez uczelniany kanał youtube.

W czasie Konferencji odbyły się dwie sesje konkursowe prac naukowych studentów i doktorantów (18 prezentacji) zakwalifikowanych do sesji po uprzedniej ocenie recenzentów według rankingu punktowego. Wśród zgłoszonych i zakwalifikowanych prac były doniesienia również z innych uczelni medycznych Polski, dlatego sesje studenckie miały charakter ogólnopolski. Jury dokonało wyboru najlepszych nagrodzonych prac w czasie Konferencji. Listę nagrodzonych prac umieszczono w załączniku.

Wygłoszonych zostało ponadto 13 referatów programowych w tematach związanych z profilaktyką pierwotną i wtórną w różnych dziedzinach medycyny.

Organizatorzy wyrażają podziękowanie pracownikom naszej Uczelni z Centrum Nauki i Współpracy Międzynarodowej oraz z Centrum Informatyki i Informatyzacji za dużą i nieocenioną pomoc w organizacji konferencji.


Przygotował prof. Zbigniew Gąsior

 

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.