Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

 

NAWA wraz z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) realizuje na zlecenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego działania wspierające Białorusinów: „Solidarni ze studentami” oraz „Solidarni z naukowcami”.

Do działania „Solidarni z naukowcami” przyłączył się Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach.

Celem działania “Solidarni z naukowcami” jest umożliwienie naukowcom z białoruskich uczelni i jednostek naukowych, posiadających min. stopień doktora przyjazdu do polskich jednostek systemu szkolnictwa wyższego i nauki. Działanie jest wyrazem solidarności z białoruskim środowiskiem akademickim i – poza celami dydaktycznymi/naukowymi – ma wesprzeć naukowców z Białorusi w realizacji badań na wysokim poziomie w jednostkach w Polsce, a także dać im możliwość nieskrępowanego prowadzenia badań naukowych i dydaktyki.

W ramach działania, NAWA przyzna stypendia 25 białoruskim naukowcom, przy czym – zgodnie z podziałem dokonanym przez Prezydium KRASP: 19 naukowców zostanie wskazanych przez uczelnie stowarzyszone w Konferencji, natomiast po 3 stypendia trafią do badaczy wyłonionych przez instytuty naukowe PAN oraz Sieć Badawczą Łukasiewicz. Stypendium będzie wypłacane przez okres maksymalnie 12 miesięcy.

W ramach działania Uczelnia może zgłosić tylko 1 kandydata na stypendystę.

Zgodnie z zasadami ustalonymi przez KRASP o możliwości uzyskania stypendium decyduje kolejność zgłoszeń – nie później niż do 15 listopada. W przypadku niewykorzystania puli stypendiów lub dodatkowego finansowania zostanie utworzona lista rezerwowa.

W związku z powyższym, do dnia 04.11.2020 r. należy zgłosić kandydaturę do ww. projektu, zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszej wiadomości wraz z CV naukowca.

Zgłoszenia należy kierować do Centrum Nauki i Współpracy Międzynarodowej SUM na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Po podjęciu decyzji szczegółowe informacje dotyczące dalszego procedowania zostaną przekazane bezpośrednio wyłonionemu kandydatowi oraz Kierownikowi odpowiedniej jednostki, w której stypendysta będzie realizował projekt.

 

Załącznik Nr 1

[Przesłano przez: Ewelina Święszek]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.