Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Logo PPM

Wszystkich członków społeczności Uczelni zachęcamy do współtworzenia i korzystania z nowoczesnej Platformy PPM, dostępnej na stronie https://ppm.sum.edu.pl.

Platforma powstała w ramach realizowanego od listopada 2017 roku wieloośrodkowego projektu Polska Platforma Medyczna: portal zarządzania wiedzą i potencjałem badawczym (PPM), finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Polska Platforma Medyczna, to projekt uznany za najlepszy w drugiej edycji konkursu Polska Cyfrowa, realizowany przez siedem uniwersytetów medycznych oraz jeden instytut badawczy. Liderem projektu jest Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Poza Naszą Uczelnią w projekcie uczestniczą uczelnie medyczne z Białegostoku, Gdańska, Lublina, Szczecina, Warszawy oraz Instytut Medycyny Pracy w Łodzi.

Platforma PPM to kompleksowy portal do zarządzania potencjałem badawczym uczelni oraz promocji osiągnięć naukowych partnerów projektu w zakresie medycyny, farmacji, stomatologii, zdrowia publicznego, bezpieczeństwa i higieny pracy, ergonomii i ochrony zdrowia. Platforma jest bazą wiedzy typu Current Research Information System (CRIS), prezentującą sylwetki pracowników oraz promującą ich osiągnięcia, a także osiągnięcia doktorantów oraz studentów. Łączy w jednym miejscu wzajemnie ze sobą powiązane różne aspekty prowadzonych w Uczelni badań naukowych w takich zakresach jak publikacje, doktoraty, projekty, patenty, laboratoria i aparatura badawcza, zespoły badawcze, organizowane konferencje i inne aktywności. Korzystanie z Platformy nie wymaga logowania.

Zasoby platformy są sukcesywnie wzbogacane. Aktualnie na Platformie prezentowane są publikacje z lat 2013 - 2020 oraz aparatura i laboratoria, których wykaz oparty jest na danych z systemu POL-on. Uzupełnianie Platformy odbywa się częściowo poprzez API z baz uczelnianych, a częściowo ręcznie przez pracowników Biblioteki SUM.

Integralną częścią PPM jest lokalna platforma PPM SUM i Repozytorium SUM, umożliwiające archiwizację i udostępnianie w modelu otwartym pełnych tekstów m.in.: artykułów, monografii, rozdziałów, doktoratów i innych dokumentów. W Repozytorium SUM zdeponowano już prawie 2.400 publikacji w pełnym tekście, metadane ponad 3.600 doktoratów, ponad 200 patentów, 180 projektów.

Umieszczenie w Internecie platform lokalnych wszystkich partnerów kończy ważny etap Projektu, którego zwieńczeniem będzie udostępnienie w grudniu bieżącego roku platformy centralnej PPM integrującej dane z rozproszonych instalacji poszczególnych jednostek. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współtworzenia platformy poprzez przysyłanie informacji, danych lub uwag na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.