Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

logo Opera Śląska w Bytomiu

W dniu 3 października 2020 r. odbył się koncert „Zarażeni dobrem – artyści i lekarze w podziękowaniu pracownikom ochrony zdrowia".

Wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy Śląskiej Izby Lekarskiej.

Podczas spotkania uhonorowani zostali m.in. lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, fizjoterapeuci, diagności laboratoryjni, salowi, a także studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, którzy bezinteresownie w ramach wolontariatu stanęli do walki z koronawirusem. W imieniu studentów odznaczenie i nagrodę odebrał prof. dr hab. n. med. Edward Wylęgała Prorektor ds. Rozwoju i Transferu Technologii SUM w Katowicach.

Jest nam niezmiernie miło, że studenci SUM w Katowicach, pomimo swoich obowiązków i zaangażowania w nauczanie prowadzone w formie zdalnej, podjęli się społecznych inicjatyw i wykazali się chęcią niesienia pomocy oraz solidarnością.

Działania studentów doskonale pokazały właściwy wybór ścieżki zawodowej.

Poniżej przedstawiamy list przesłany przez dr n. med. Tadeusza Urbana Prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach wraz z gratulacjami i słowami uznania dla studentów SUM w Katowicach.

[Przesłano przez: Patrycja Matusińska]

SUM © 2016-2020