Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

5. Śląski Festiwal Nauki Katowice

Wiemy już, że piąta edycja Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE odbędzie się między 10 a 12 kwietnia 2021 roku i to najprawdopodobniej w formule hybrydowej. Pora więc rozpocząć tradycyjny nabór do grona wystawców najbliższej odsłony wydarzenia – wystartował on 24 września i potrwa do 6 listopada.

Po raz kolejny zapraszamy wszystkich pasjonatów (naukowców, doktorantów, studentów, koła naukowe, ale również osoby zajmujące się nauką amatorsko) do zaprezentowania swoich fascynacji podczas święta śląskiej nauki w przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach! Podobnie jak w poprzednich latach czekamy na Wasze zgłoszenia zawierające wszelkiego rodzaju aktywności, którymi chcielibyście wzbogacić program ŚFN, a zatem stanowiska pokazowe, warsztaty, wykłady, wystawy i inne formy, dzięki którym można popularyzować naukę. Formularz zgłoszeniowy został uruchomiony 24 września o godz. 12.00 na stronie https://www.slaskifestiwalnauki.pl/.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, w jak trudnej sytuacji wszyscy się znajdujemy, a biorąc pod uwagę specyfikę Śląskiego Festiwalu Nauki – przebywanie wielotysięcznej publiczności w zamkniętej przestrzeni – pracujemy nad rozwiązaniami, które zapewnią bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom wydarzenia. Na dzisiaj za najbardziej prawdopodobne rozwiązanie trzeba uznać hybrydową formułą ŚFN: w niektórych elementach programu na miejscu w MCK będzie mogła wziąć udział ograniczona liczba osób, natomiast pozostali chętni będą mogli skorzystać z tych atrakcji za pośrednictwem transmisji online.

Ta potencjalna konieczność częściowego przeniesienia aktywności do internetu powoduje, że musimy nieco zmienić patrzenie na to, co chcemy zaprezentować podczas festiwalu i korekta ta musi nastąpić już na etapie przyjmowania zgłoszeń. Dlatego uprzejmie prosimy Państwa, aby już teraz zastanowić się nad kilkoma rzeczami:

• jak Państwa pasje naukowe można by pokazać w formie zdalnej?
  • co w obrębie Państwa aktywności ma szczególny potencjał do zaprezentowania w internecie, a z czym możecie mieć największy problem?
  • jak bardzo taka zmiana wpływa na Państwa potrzeby techniczne związane z proponowaną aktywnością?

Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją, w której znajdą Państwo wiele wskazówek, https://admin.slaskifestiwalnauki.pl/sites/default/files/instrukcja_nabor_5.sfn.pdf?_ga=2.192472930.950884388.1601878701-1223278297.1601878701

Jako komitet organizacyjny ŚFN będziemy się starali pomóc Państwu w możliwie najszerszym zakresie: do Państwa dyspozycji pozostaje biuro organizacyjne festiwalu (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32 359 23 25), pomocą służyć będą również koordynatorzy merytoryczni poszczególnych obszarów – ich dane kontaktowe będą dostępne w zakładce „Kontakt".

Gorąco zachęcamy Państwa do aktywnego udziału w festiwalu oraz do informowania o nim innych potencjalnych uczestników.

[Przesłano przez: Aleksandra Wilk]

SUM © 2016-2020