Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Uprzejmie informuję, że Senat Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na posiedzeniu w dniu 23 września 2020 r. podjął Uchwały Nr 84/2020 i 85/2020, które wprowadziły zmiany w obwiązujących dotychczas zasadach i trybie postępowania w sprawie nadania stopnia doktora i doktora habilitowanego w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach.

Jednocześnie informuję, że nowelizacja ww. Zasad zawiera m.in.:

- wskazanie wytycznych do egzaminu w ramach weryfikacji efektów uczenia się na poziomie 8 PRK dla Kandydatów ubiegających się w trybie eksternistycznym o uzyskanie stopnia doktora, opracowanych przez Radę Dziedziny Naukowej/ Radę Dyscypliny Nauk Medycznych/ Radę Dyscypliny Nauk o Zdrowiu/ Radę Dyscypliny Nauk Farmaceutycznych;
- aktualizację Kryteriów redakcyjnych w zakresie przygotowania rozpraw doktorskich;
- zmiany w zakresie przyjęcia zdalnego sposobu przeprowadzania obron rozpraw doktorskich, posiedzeń komisji egzaminacyjnych, przeprowadzania egzaminów, kolokwium habilitacyjnego, posiedzeń organów nadających stopnie naukowe.

Pełna lista zmian oraz teksty jednolite ww. Zasad dostępne są pod niżej wskazanymi adresami:

- Uchwała Nr 84/2020 r. z dnia 23 września 2020 r. w sprawie: zmiany Uchwały Nr 43/2020 Senatu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach z dnia 26 czerwca 2019 r. z późn. zm. w sprawie zasad i trybu postępowania w sprawie nadania stopnia doktora w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach.

- Uchwała Nr 85/2020 r. z dnia 23 września 2020 r. w sprawie: zmiany Uchwały Nr 44/2019 Senatu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach z dnia 26 czerwca 2019 r. z późn. zm. w sprawie: zasad i trybu postępowania
w sprawie nadania stopnia doktora habilitowanego w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach

Powyższe Uchwały zamieszczono również w Biuletynie Informacji Publicznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w zakładce Doktoraty, Habilitacje

https://bip.sum.edu.pl/artykul/5/439/informacja oraz na stronie internetowej sum.edu.pl w zakładce Rada Dziedziny Naukowej/Rady Dyscyplin Naukowych

Wszelkich informacji w zakresie procedowania ww. postępowań udzielają pracownicy Sekcji ds. Rozwoju Naukowego Centrum Nauki i Współpracy Międzynarodowej, tel. (32) 208 35 53.

Prorektor ds. Nauki
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach