Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Uprzejmie informuję, że Senat Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na posiedzeniu w dniu 23 września 2020 r. podjął Uchwały Nr 84/2020 i 85/2020, które wprowadziły zmiany w obwiązujących dotychczas zasadach i trybie postępowania w sprawie nadania stopnia doktora i doktora habilitowanego w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach.

Jednocześnie informuję, że nowelizacja ww. Zasad zawiera m.in.:

- wskazanie wytycznych do egzaminu w ramach weryfikacji efektów uczenia się na poziomie 8 PRK dla Kandydatów ubiegających się w trybie eksternistycznym o uzyskanie stopnia doktora, opracowanych przez Radę Dziedziny Naukowej/ Radę Dyscypliny Nauk Medycznych/ Radę Dyscypliny Nauk o Zdrowiu/ Radę Dyscypliny Nauk Farmaceutycznych;
- aktualizację Kryteriów redakcyjnych w zakresie przygotowania rozpraw doktorskich;
- zmiany w zakresie przyjęcia zdalnego sposobu przeprowadzania obron rozpraw doktorskich, posiedzeń komisji egzaminacyjnych, przeprowadzania egzaminów, kolokwium habilitacyjnego, posiedzeń organów nadających stopnie naukowe.

Pełna lista zmian oraz teksty jednolite ww. Zasad dostępne są pod niżej wskazanymi adresami:

- Uchwała Nr 84/2020 r. z dnia 23 września 2020 r. w sprawie: zmiany Uchwały Nr 43/2020 Senatu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach z dnia 26 czerwca 2019 r. z późn. zm. w sprawie zasad i trybu postępowania w sprawie nadania stopnia doktora w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach.

https://sum.edu.pl/uchwaly-i-zarzadzenia-sum?act=show&idp=2555

- Uchwała Nr 85/2020 r. z dnia 23 września 2020 r. w sprawie: zmiany Uchwały Nr 44/2019 Senatu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach z dnia 26 czerwca 2019 r. z późn. zm. w sprawie: zasad i trybu postępowania
w sprawie nadania stopnia doktora habilitowanego w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach

https://sum.edu.pl/uchwaly-i-zarzadzenia-sum?act=show&idp=2556

Powyższe Uchwały zamieszczono również w Biuletynie Informacji Publicznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w zakładce Doktoraty, Habilitacje

https://bip.sum.edu.pl/artykul/5/439/informacja oraz na stronie internetowej sum.edu.pl w zakładce Rada Dziedziny Naukowej/Rady Dyscyplin Naukowych
https://nauka.sum.edu.pl/rada-dziedziny-naukowej-i-dyscypliny-naukowe/.

Wszelkich informacji w zakresie procedowania ww. postępowań udzielają pracownicy Sekcji ds. Rozwoju Naukowego Centrum Nauki i Współpracy Międzynarodowej, tel. (32) 208 35 53.

Prorektor ds. Nauki
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec

[Przesłano przez: Katarzyna Mizia-Stec]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.