Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
logo MNISW

 

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach został zakwalifikowany do IV edycji programu „Doktorat wdrożeniowy” organizowanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uzyskane dofinansowanie w wysokości ponad 3 mln złotych umożliwi 8 doktoratom finansowanie stypendiów i pokrycie kosztów infrastruktury programów badawczych w trakcie odbywania studiów doktoranckich.

Do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu Doktorat wdrożeniowy I wpłynęło 68 wniosków.  Spośród uczelni medycznych w Polsce oprócz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach do programu zakwalifikowany został Uniwersytet Medyczny w Łodzi i Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Doktoraty wdrożeniowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach realizowane będą w ramach:

  • Kliniki Kardiologii i Chorób Strukturalnych Serca, Katedry Kardiologii Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach w temacie „Ocena właściwości biomechanicznych oraz trombogeniczności stentów w celu wyboru optymalnych platform do zastosowania w przezskórnej angioplastyce złożonych zmian zlokalizowanych tętnicach wieńcowych”,
  • Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach w temacie „Analiza korelacji pierwotnej choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego oraz choroby niedokrwiennej serca z wybranymi wariantami polimorficznymi genów lipoksygenaz. Rola ludzkich lipoksygenaz w patofizjologii choroby zwyrodnieniowej stawów”,
  • Katedry i Kliniki Okulistyki Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach
    w tematach „Spersonalizowany dobór sztucznych soczewek wewnątrzgałkowych w leczeniu zaćmy w oparciu o indywidualne potrzeby pacjenta” oraz „Wpływ krótkowzroczności na rozwój zaćmy”,
  • Katedry i Zakładu Epidemiologii Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach
    w temacie „Zastosowanie mezenchymalnych komórek macierzystych w leczeniu kardiomiopatii niedokrwiennej z równoczesną doosierdziową implantacją biodegradowalnych mikrosfer uwalniających czynnik chemotaktyczny”,
  • Katedry i Oddziału Klinicznego Neurochirurgii w Sosnowcu Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach w temacie „Ocena efektywności badania immuno-PET w monitorowaniu efektywności terapii anty-PD-1/PD-L1 w glejaku wielopostaciowym mózgu”,
  • Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu w tematach: „Nowe algorytmy postępowania w leczeniu niedoskonałości układu optycznego oka ludzkiego” oraz „Analiza genotypowo-fenotypowa pacjentów ze zwyrodnieniem plamki żółtej związanym z wiekiem (AMD) w oparciu o wyniki badań OCT, angio-OCT i zdjęć dna oka”.

Pozyskane środki pozwolą na realizację badań naukowych w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

 

 

[Przesłano przez: Patrycja Matusińska]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.