Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

W dniach 6-8 września 2020 r. Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach był organizatorem Pierwszej Międzynarodowej Konferencji Apiterapii w Polsce. Ze względu na sytuację epidemiczną Wydarzenie przeprowadzono on-line.

Pierwsza Międzynarodowa Konferencji Apiterapii w Polsce została objęta została patronatem honorowym przez Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznegow Katowicach oraz Władze Międzynarodowej Federacji Apiterapii, Rumuńskiego Stowarzyszenia Apiterapii oraz Niemieckiego Stowarzyszenia Apiterapii.

W powitaniu gości uczestniczyli Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański, Dziekan Wydziału Nauk Farmaceutycznychw Sosnowcu dr hab. n. med. Robert Wojtyczka, Prezydenci Stowarzyszeń Apiterapii oraz Pani dr n. farm. Anna Kurek-Górecka z Zakładu Farmacji Aptecznej.

Nad prawidłowym przebiegiem konferencji czuwali: prof. dr n. med. Jerzy Stojko, dr hab. n. farm. Anna Rzepecka-Stojko, dr n. biol. Aleksandra Moździerz, mgr inż. Marcin Chabior oraz mgr Przemysław Jędrusik.

Motywem przewodnim konferencji było zaprezentowanie osiągnięć z zakresu Apiterapii w medycynie, farmacji i kosmetologii. W trakcie 3 dni Konferencji przedstawiono 25 prac z Polski i zagranicy m.in. z dziedziny stomatologii, onkologii, dermatologii, okulistyki, chirurgii i neurologii. Wykłady odbywały się w języku angielskim.

W konferencji wzięło udział 160 uczestników z 40 krajów m.in: Stanów Zjednoczonych, Australii, Kanady, Dominikany, Francji, Wielkiej Brytanii, Chin, Finlandii, Szwecji, Indonezji, Indii, Rumunii, Litwy, Turcji, Niemiec, Urugwaju, Nigerii, Kenii, Rwandy, Lesotho, Omanu, Szwajcarii, Węgier, Słowacji, Ekwadoru, Egiptu, Chorwacji, Izraelu, Iranu, Jordanii, Łotwy, Maroka, Holandii, Macedonii, Zimbabwe, Pakistanu, RPA, Nepalu, Armenii i Polski. W Konferencji czynny udział wzięli również studenci Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu.

Organizacja Konferencji była doskonałą okazją do nawiązania kontaktów między przedstawicielami SUM w Katowicach, a środowiskiem akademickim z całego świata. Wydarzenie spotkało się z uznaniem ze strony środowiska naukowego. Potwierdzeniem są nadesłane maile z gratulacjami. Warto podkreślić, że naukowcy ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach otrzymali zaproszenie od przedstawili Turcji do udziału w Kongresie Międzynarodowej Federacji Apiterapii, który również odbędzie się on line.

SUM © 2016-2020