Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

 V Ogólnopolskie Zawody Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym
oraz
Konferencja Naukowo-Szkoleniowa  „Innowacje w Ratownictwie Medycznym”
9-11 maja 2014 r.

20 zespołów z całej Polski zmierzy się w Ogólnopolskich Zawodach Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym, które odbędą się w dniach 9-11 maja na terenie kampusu Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach-Ligocie.

Mistrzostwa są doskonałą okazją do wymiany poglądów, zdobycia nowej wiedzy, a przede wszystkim sprawdzenia swoich umiejętności i możliwości. W tym roku zaszczyt organizowania zawodów przypadł w udziale Śląskiemu Uniwersytetowi Medycznemu w Katowicach, gdyż to właśnie studenci tej uczelni zwyciężyli w ubiegłorocznych zmaganiach. Współorganizatorem została Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

W zawodach biorą udział zespoły trzyosobowe pod okiem swoich opiekunów. Zawodnicy  muszą wykonać zadania praktyczne, będące symulowanymi akcjami ratunkowymi.  Konkurencje będą oceniane na podstawie aktualnie obowiązujących wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji, ALS, EPLS i ITLS.

Zawodnicy zmierzą się z 6 zadaniami. Pierwsze z nich odbędzie się w nocy 9 maja. Pozostałe konkurencje  zostaną przeprowadzone  10 maja.

Równolegle z zawodami odbywać się będzie konferencja naukowo-szkoleniowa Innowacje w Ratownictwie Medycznym.

Konferencji towarzyszyć będą pokazy:

  •          Pokaz ratownictwa chemicznego oraz prezentacja sprzętu specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego PSP z Katowic-Piotrowic
  •          Pokazy Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej: „praca przewodnika z psem” (GPR OSP Dąbrówka Mała, GPR OSP Jastrzębie Zdrój)
  •          Pokazy GOPR  (GOPR- Grupa Beskidzka)

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

      

 

 

image
 

Wydział Lekarski z OLD - Zabrze

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
image
 

Wydział Lekarski - Katowice

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
image
 

Wydział Farmaceutyczny

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
image
 

Wydział Zdrowia Publicznego

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

SUM © 2016-2019

 

 

 

logo sum bottom

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.