Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

 V Ogólnopolskie Zawody Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym
oraz
Konferencja Naukowo-Szkoleniowa  „Innowacje w Ratownictwie Medycznym”
9-11 maja 2014 r.

20 zespołów z całej Polski zmierzy się w Ogólnopolskich Zawodach Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym, które odbędą się w dniach 9-11 maja na terenie kampusu Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach-Ligocie.

Mistrzostwa są doskonałą okazją do wymiany poglądów, zdobycia nowej wiedzy, a przede wszystkim sprawdzenia swoich umiejętności i możliwości. W tym roku zaszczyt organizowania zawodów przypadł w udziale Śląskiemu Uniwersytetowi Medycznemu w Katowicach, gdyż to właśnie studenci tej uczelni zwyciężyli w ubiegłorocznych zmaganiach. Współorganizatorem została Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

W zawodach biorą udział zespoły trzyosobowe pod okiem swoich opiekunów. Zawodnicy  muszą wykonać zadania praktyczne, będące symulowanymi akcjami ratunkowymi.  Konkurencje będą oceniane na podstawie aktualnie obowiązujących wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji, ALS, EPLS i ITLS.

Zawodnicy zmierzą się z 6 zadaniami. Pierwsze z nich odbędzie się w nocy 9 maja. Pozostałe konkurencje  zostaną przeprowadzone  10 maja.

Równolegle z zawodami odbywać się będzie konferencja naukowo-szkoleniowa Innowacje w Ratownictwie Medycznym.

Konferencji towarzyszyć będą pokazy:

  •          Pokaz ratownictwa chemicznego oraz prezentacja sprzętu specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego PSP z Katowic-Piotrowic
  •          Pokazy Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej: „praca przewodnika z psem” (GPR OSP Dąbrówka Mała, GPR OSP Jastrzębie Zdrój)
  •          Pokazy GOPR  (GOPR- Grupa Beskidzka)

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

      

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.