Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Rektor Jałowiecki

Szanowni Państwo,

Wszystkim członkom wspólnoty Uczelni, Prezes Akademickiego Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej oraz Dyrektorom Szpitali Klinicznych pragnę serdecznie podziękować za okres owocnej współpracy.

Bez wątpienia, od momentu przejęcia przeze mnie funkcji Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Uczelnia przeszła wiele przemian na różnych płaszczyznach działania, wynikających z konieczności dostosowania jej funkcjonowania do otoczenia społeczno-gospodarczego oraz zmieniającego się stanu prawnego. Nie był to łatwy czas dla Naszej Uczelni, ale mam poczucie, że wraz ze społecznością akademicką wywiązywaliśmy się ze swoich zadań, w godny i kompetentny sposób reprezentując Uniwersytet w gremiach zarówno akademickich jak i poza akademickich.


Serdecznie dziękuję za trud i zaangażowanie włożone w kierowanie Uczelnią najbliższemu mi Zespołowi Prorektorów:

- Panu prof. dr hab. n. med. Tomaszowi Szczepańskiemu, pełniącemu funkcję Prorektora ds. Nauki,

- Pani prof. dr hab. n. med. Joannie Lewin-Kowalik, pełniącej funkcję Prorektora ds. Studiów i Studentów,

- Panu prof. dr hab. n. farm. Stanisławowi Boryczce, pełniącemu funkcję Prorektora ds. Kształcenia Podyplomowego i Ustawicznego,

- Pani prof. dr hab. n. med. Violettcie Skrzypulec-Plincie, pełniącej funkcję Prorektora ds. Rozwoju i Promocji Uczelni,

- Panu prof. dr hab. n. med. Damianowi Czyżewskiemu, profesorowi SUM, pełniącemu funkcję Prorektora ds. Klinicznych.


Dziękuję Dziekanom i Prodziekanom Wydziałów Uczelni za otwartość, życzliwość i współpracę – podejmowane przez Państwa decyzje były niezwykle istotne w kształtowaniu rozwoju Uczelni.

Dziękuję wszystkim Kierownikom Jednostek oraz Pracownikom naukowo-dydaktycznym za aktywność i zaangażowanie w rozwój Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Dziękuję Kanclerz Uczelni, Pani dr n. o zdrowiu Bernadecie Kuraszewskiej oraz kierowanej przez Nią - Administracji za konstruktywną i pełną zaufania owocną współpracę.

Szanowni Państwo, działania podejmowane przez wszystkich Państwa wpłynęły na powodzenie podejmowanych inicjatyw mających na celu rozwój Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz utrzymanie prestiżu wśród Polskich Uczelni.

Rektorowi Elektowi Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Nowym Władzom Uczelni życzę powodzenia w realizacji wszystkich zamierzeń, pomyślności w podejmowaniu dobrych decyzji, służących rozwojowi Naszej Uczelni.

Członkom Wspólnoty Uczelni, życzę dalszych sukcesów zawodowych, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.

 

 

[Przesłano przez: Justyna Skolik]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.