Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

 

Postanowieniem z dnia 21 lipca 2020 r. Prezydent RP Andrzej Duda nadał tytuł naukowy profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu Panu doktorowi habilitowanemu nauk medycznych Tomaszowi Francuzowi.

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Francuz, absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, od uzyskania dyplomu lekarza pracuje w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Specjalista z chorób wewnętrznych, w 2003 r. uzyskał stopień doktora, a w 2012 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego. Od wielu lat jest Kierownikiem Katedry i Zakładu Biochemii Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach, jednocześnie łącząc kierowanie jednostką z pracą na stanowisku starszego asystenta w Klinice Chorób Wewnętrznych i Chemioterapii Onkologicznej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. A. Mielęckiego w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Od 01.10.2019 roku powołany przez Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na funkcję Dziekana Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach.

Pan Prof. dr hab. n. med. Tomasz Francuz jest autorem licznych publikacji, współautorem 16 rozdziałów w podręcznikach, w dwóch redaktorem naczelnym. Jest także autorem 9 publikacji popularnonaukowych, wydanych w formie książkowej. Jest współautorem łącznie 63 doniesień zjazdowych. W 2004 roku otrzymał Indywidualną nagrodę Ministra Zdrowia za wybitne osiągnięcia naukowe; w 2016 roku Medal Komisji Edukacji Narodowej. Na przełomie lat 2000-2018 – otrzymał łącznie 13 nagród JM Rektora SUM, w tym 3 nagrody dydaktyczne, m.in. za opracowanie autorskiego programu nauczania z przedmiotu „Evidence Based Medicine”, oraz programu nauczania z przedmiotu „Biochemistry with elements of chemistry” dla programu anglojęzycznego; 6 nagród za działalność naukową, w tym 3 nagrody I stopnia, oraz 4 nagrody organizacyjne pierwszego stopnia.

Gratulujemy!

[Przesłano przez: Justyna Skolik]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.