Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

 

Z przyjemnością informujemy, że Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach zawarł Porozumienie o współpracy naukowo-badawczej z VentilAid Sp. z o.o., organizacją działającą
na zasadzie non-profit, skupiającą inżynierów i projektantów, którzy realizują projekty mające na celu wsparcie jednostek medycznych w walce ze skutkami pandemii COVID-19.

Uczelnia w ramach porozumienia umożliwiła firmie VentilAid Sp. z o.o. przeprowadzenie testów na symulatorach medycznych poprzez podłączenie do symulatora medycznego zaprojektowanego przez Spółkę prototypu respiratora wydrukowanego z użyciem drukarki 3-D. Współpraca ta jest o tyle istotna, że symulatory wysokiej wierności, którymi dysponuje Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, z uwagi na wartość, zaawansowanie oraz personel je obsługujący, są dostępne zaledwie w kilku jednostkach w Polsce, dlatego też możliwość przeprowadzenia testów jest bardzo ograniczona. Nie bez znaczenia pozostaje wsparcie merytoryczne, które oferuje kadra Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej SUM
w Katowicach.

Inżynierowie w oparciu o uzyskane dane pomiarowe mogli potwierdzić poprawność działania respiratora zgodnie z zadanymi wartościami, jednocześnie przyspieszając prace nad urządzeniem, które może wspomóc ochronę zdrowia w walce z SARS-CoV-2.

310720 VentilAid 1

310720 VentilAid 2

310720 VentilAid 3

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.