Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

insygnia

Szanowni Państwo,

Pozwalam sobie przedstawić Państwu Zespół Prorektorów, z którym zamierzam realizować przypisane Rektorowi Uczelni ustawowe oraz statutowe zadania i tak:

w obszarze nauki – prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec (notka biograficzna)

w obszarze rozwoju i transferu technologii – prof. dr hab. n. med. Edward Wylęgała (notka biograficzna)

w obszarze dydaktyki – prof. dr hab. n. med. Jerzy Stojko (notka biograficzna)

w obszarze szpitali klinicznych – dr hab. n. med. Damian Czyżewski, prof. SUM (notka biograficzna)

w obszarze kształcenia podyplomowego – dr hab. n. med. Oskar Kowalski, prof. SUM (notka biograficzna)

Ponadto obszarem administracji i gospodarki będzie zawiadywać Kanclerz SUM – dr n. o zdrowiu Bernadeta Kuraszewska (notka biograficzna).

Jednocześnie informuję, że propozycja Prorektora w obszarze dydaktyki, do którego zakresu obowiązków należeć będą sprawy studenckie, została uzgodniona z Samorządem Studenckim, zgodnie z art. 23 ust. 5 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (t.j. Dz.U. z 2020 poz. 85 z poźn. zm).

prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański
Rektor – Elekt