Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

flagi

logo APHEA

W dniu 21 lutego 2020 r. została wydana decyzja o przyznaniu na okres 6 lat akredytacji APHEA - Agency for Public Health Education Accreditation APHEA dla studiów magisterskich na kierunku zdrowie publiczne, prowadzonych w Wydziale Nauk o Zdrowiu w Bytomiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach otrzymał dofinansowanie na realizację tego zadania w ramach projektu „Akredytacje zagraniczne" z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Środki pochodziły z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego przez Europejski Funduszu Społeczny.

Celem podjętych przez Uczelnię działań było zagwarantowanie, obecnym i przyszłym studentom studiów magisterskich na kierunku zdrowie publiczne, najwyższych międzynarodowych standardów kształcenia, a tym samym dołączenie do grona najbardziej prestiżowych uczelni na świecie, kształcących w tym zakresie. Dzięki temu absolwenci SUM na kierunku zdrowie publiczne będą mieli większe możliwości zatrudnienia, również na arenie międzynarodowej.

Procedura uzyskiwania akredytacji rozpoczęła się pod koniec 2018 r. i obejmowała ocenę programu nauczania (Curriculum Validation), przygotowanie i recenzję raportu samooceny oraz wizytację przez Komisję Akredytacyjną reprezentującą Agencję APHEA.

Agency for Public Health Education Accreditation (APHEA) z siedzibą w Brukseli została utworzona z inicjatywy pięciu europejskich agend związanych wyznaczaniem kierunków rozwoju kształcenia kadr oraz prowadzenia badań naukowych w obszarze europejskiego zdrowia publicznego. Jest jedyną europejską instytucją udzielającą międzynarodowej akredytacji uczelniom i szkołom wyższym prowadzącym kształcenie na studiach I i II stopnia na kierunku Zdrowie Publiczne.

 

 

[Przesłano przez: Justyna Skolik]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.