Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

flagi

logo APHEA

W dniu 21 lutego 2020 r. została wydana decyzja o przyznaniu na okres 6 lat akredytacji APHEA - Agency for Public Health Education Accreditation APHEA dla studiów magisterskich na kierunku zdrowie publiczne, prowadzonych w Wydziale Nauk o Zdrowiu w Bytomiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach otrzymał dofinansowanie na realizację tego zadania w ramach projektu „Akredytacje zagraniczne" z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Środki pochodziły z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego przez Europejski Funduszu Społeczny.

Celem podjętych przez Uczelnię działań było zagwarantowanie, obecnym i przyszłym studentom studiów magisterskich na kierunku zdrowie publiczne, najwyższych międzynarodowych standardów kształcenia, a tym samym dołączenie do grona najbardziej prestiżowych uczelni na świecie, kształcących w tym zakresie. Dzięki temu absolwenci SUM na kierunku zdrowie publiczne będą mieli większe możliwości zatrudnienia, również na arenie międzynarodowej.

Procedura uzyskiwania akredytacji rozpoczęła się pod koniec 2018 r. i obejmowała ocenę programu nauczania (Curriculum Validation), przygotowanie i recenzję raportu samooceny oraz wizytację przez Komisję Akredytacyjną reprezentującą Agencję APHEA.

Agency for Public Health Education Accreditation (APHEA) z siedzibą w Brukseli została utworzona z inicjatywy pięciu europejskich agend związanych wyznaczaniem kierunków rozwoju kształcenia kadr oraz prowadzenia badań naukowych w obszarze europejskiego zdrowia publicznego. Jest jedyną europejską instytucją udzielającą międzynarodowej akredytacji uczelniom i szkołom wyższym prowadzącym kształcenie na studiach I i II stopnia na kierunku Zdrowie Publiczne.

[Przesłano przez: Justyna Skolik]

SUM © 2016-2020