Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

 

Komunikat Prorektora ds. Studiów i Studentów
w sprawie praktyk studenckich

Odpowiadając na liczne pytania oraz oczekiwania podmiotów leczniczych i Studentów, z dniem 30 czerwca 2020 r. weszło w życie zarządzenie Rektor SUM zmieniające Zarządzenie Nr 42/2020 z dnia 11.03.2020 r. w sprawie: przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2 wśród członków Wspólnoty Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (z późn. zm.), umożliwiające Studentom SUM – na wniosek skierowany do Dziekana – realizację praktyk w podmiocie trzecim. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Środowiskowych wytycznych w związku z częściowym przywracaniem działalności uczelni zasugerowało, że zajęcia w bezpośrednim kontakcie z pacjentem nie powinny się odbywać. Dokument stanowi, że możliwe jest tylko dobrowolne podejmowanie, przez studentów kierunków medycznych i nie tylko, aktywności wspomagających służby medyczne i sanitarne. W związku z powyższym Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach do decyzji Studentów pozostawia decyzję o realizacji praktyki w podmiocie trzecim. Wzór wniosku o wyrażenie zgody na realizację praktyki jest dostępny w serwisie studenckim student.sum.edu.pl, w zakładce „pliki do pobrania” w ramach poszczególnych Wydziałów. Wniosek może zostać także udostępniony Studentowi przez Dziekanat. Przypominam także, iż alternatywną formą zaliczenia praktyk jest realizowanie praktyk on-line – tam gdzie to możliwe – lub podejmowanie aktywności na zasadach wolontariatu. Decyzję o zaliczeniu praktyk w oparciu o odbyty wolontariat podejmuje Dziekan na podstawie zaświadczenia wydanego przez podmiot, w którym Student wykonywał te czynności, uwzględniającego informacje o okresie trwania wolontariatu, liczbie odbytych godzin i charakterze wykonywanych czynności.


Prorektor ds. Studiów i Studentów
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Prof. dr hab. n. med. Joanna Lewin-Kowalik

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.