Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
fotografia Katarzyna Gruszczyńska

Postanowieniem z dnia 28 lutego 2020 r. Prezydent RP Andrzej Duda nadał tytuł naukowy profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu dr hab. n. med. Katarzynie Gruszczyńskiej.

Prof. dr hab. n. med. Katarzyna Gruszczyńska jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, pracuje w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Katedry Radiologii i Medycyny Nuklearnej Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach. Specjalista Radiologii, Diagnostyki Obrazowej.

Jej głównymi zainteresowaniami naukowymi są radiologia sercowo-naczyniowa i radiologia pediatryczna. Dorobek naukowy to 71 prac pełnotekstowych, w tym 51 artykułów w czasopismach recenzowanych polskich i zagranicznych, 15 rozdziałów w podręcznikach, 2 redakcje wydania polskiego podręcznika i 128 streszczeń zjazdowych.

Pani Profesor jako jedna z pierwszych osób w Polsce rozpoczęła badania TK i MR serca. Realizowane projekty naukowe dotyczyły oceny funkcji serca w MR u chorych z niewydolnością lewej komory, oceny przepływu przez zastawki serca w MR, oceny tkanki tłuszczowej okołosercowej w MR, analizy zwężeń miażdżycowych tętnic wieńcowych w TK oraz metodyki TK i MR serca i naczyń. Współpracuje naukowo z jednostkami polskimi i zagranicznymi w zakresie radiologii pediatrycznej i sercowo-naczyniowej, m.in. Erasmus University MC Rotterdam, Queen's Mary University of London.

Odbyła 12-miesięczny staż naukowy w Uniwersytecie Erazma w Rotterdamie, ponadto liczne kursy i szkolenia zagraniczne z zakresu radiologii pediatrycznej (zaawansowane obrazowanie MR u dzieci – Graz, Londyn) oraz MR i TK serca (Amsterdam, Leida).

Profesor Katarzyna Gruszczyńska jest członkiem sekcji Radiologii Pediatrycznej PLTR, komitetu głównego European Society of Cardiovascular Radiology, komitetu programowego European Congress of Radiology z zakresu radiologii serca. Była przewodniczącą sekcji radiologii sercowo-naczyniowej PLTR oraz przewodnicząca lokalnego komitetu organizacyjnego kongresu ESCR w 2016 r. w Krakowie.

Prowadzi zajęcia dydaktyczne z diagnostyki obrazowej dla studentów Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach i studentów anglojęzycznych. Prowadziła liczne wykłady szkoleniowe w ramach kursów CMKP, Szkoły Radiologii PLTR, ECR i ESCR.


Serdecznie gratulujemy!!!

 

 

[Przesłano przez: Aleksandra Wilk]

 

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.