Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
frse logo

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że Wydawnictwo FRSE rozpoczęło nabór wniosków do II tury konkursu Monografie. Konkurs kierowany jest do autorów, redaktorów, badaczy i naukowców, którzy w twórczy sposób wykorzystują zasoby i możliwości programów zarządzanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji do rozwijania wiedzy o edukacji.

Celem Konkursu jest wydanie recenzowanych, a w szczególności niepublikowanych wcześniej monografii z zakresu nauk humanistycznych i społecznych, dotyczących szeroko rozumianej tematyki edukacyjnej, uwzględniających przebieg i rezultaty programów finansowanych przez FRSE, charakteryzujących się:

  1. wysokim poziomem naukowym,
  2. odkrywczością założeń i wagą wyników,
  3. poprawnością metodologiczną,
  4. oryginalnością ujęcia,
  5. integralnością tematyki i formy,
  6. potencjałem wykorzystania do rozwoju teorii lub praktyki badawczej.


Wśród programów zarządzanych przez Fundację można wyróżnić m.in. programy Erasmus+ oraz Fundusze Europejskie: Wiedza, Edukacja, Rozwój. Pełna lista programów znajduje się na stronie internetowej Fundacji, pod adresem: https://www.frse.org.pl/programy/.

Nagrodą w konkursie jest wydanie zwycięskich monografii w formie tradycyjnej i elektronicznej, których autorstwo honorowane będzie odpowiednio kwotą 4 000 zł brutto w przypadku wydania całej pracy i 1 200 zł brutto w przypadku wydania rozdziału w monografii wieloautorskiej.

Więcej informacji dotyczących konkursu, wzory wniosków oraz wykaz dodatkowych dokumentów, które należy załączyć do wniosku, znajdują się w regulaminie konkursu, dostępnym pod adresem: https://www.frse.org.pl/wydawnictwo/regulamin-konkursu-monografie/.

Nabór wniosków w konkursie odbywa się w sposób ciągły, w terminie do 30 września br.

W przypadku ewentualnych pytań, osoby zainteresowane udziałem w konkursie uprzejmie proszę o kontakt z pracownikiem Centrum Nauki i Współpracy Międzynarodowej SUM, Panią mgr Joanną Rozbicką (email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

 

 

[Przesłano przez: Monika Mielcarz]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.