Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

En

frse logo

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że Wydawnictwo FRSE rozpoczęło nabór wniosków do II tury konkursu Monografie. Konkurs kierowany jest do autorów, redaktorów, badaczy i naukowców, którzy w twórczy sposób wykorzystują zasoby i możliwości programów zarządzanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji do rozwijania wiedzy o edukacji.

Celem Konkursu jest wydanie recenzowanych, a w szczególności niepublikowanych wcześniej monografii z zakresu nauk humanistycznych i społecznych, dotyczących szeroko rozumianej tematyki edukacyjnej, uwzględniających przebieg i rezultaty programów finansowanych przez FRSE, charakteryzujących się:

1. wysokim poziomem naukowym,
  2. odkrywczością założeń i wagą wyników,
  3. poprawnością metodologiczną,
  4. oryginalnością ujęcia,
  5. integralnością tematyki i formy,
  6. potencjałem wykorzystania do rozwoju teorii lub praktyki badawczej.

Wśród programów zarządzanych przez Fundację można wyróżnić m.in. programy Erasmus+ oraz Fundusze Europejskie: Wiedza, Edukacja, Rozwój. Pełna lista programów znajduje się na stronie internetowej Fundacji, pod adresem: https://www.frse.org.pl/programy/.

Nagrodą w konkursie jest wydanie zwycięskich monografii w formie tradycyjnej i elektronicznej, których autorstwo honorowane będzie odpowiednio kwotą 4 000 zł brutto w przypadku wydania całej pracy i 1 200 zł brutto w przypadku wydania rozdziału w monografii wieloautorskiej.

Więcej informacji dotyczących konkursu, wzory wniosków oraz wykaz dodatkowych dokumentów, które należy załączyć do wniosku, znajdują się w regulaminie konkursu, dostępnym pod adresem: https://www.frse.org.pl/wydawnictwo/regulamin-konkursu-monografie/.

Nabór wniosków w konkursie odbywa się w sposób ciągły, w terminie do 30 września br.

W przypadku ewentualnych pytań, osoby zainteresowane udziałem w konkursie uprzejmie proszę o kontakt z pracownikiem Centrum Nauki i Współpracy Międzynarodowej SUM, Panią mgr Joanną Rozbicką (email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

[Przesłano przez: Monika Mielcarz]