Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
frse logo

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że Wydawnictwo FRSE rozpoczęło nabór wniosków do II tury konkursu Monografie. Konkurs kierowany jest do autorów, redaktorów, badaczy i naukowców, którzy w twórczy sposób wykorzystują zasoby i możliwości programów zarządzanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji do rozwijania wiedzy o edukacji.

Celem Konkursu jest wydanie recenzowanych, a w szczególności niepublikowanych wcześniej monografii z zakresu nauk humanistycznych i społecznych, dotyczących szeroko rozumianej tematyki edukacyjnej, uwzględniających przebieg i rezultaty programów finansowanych przez FRSE, charakteryzujących się:

  1. wysokim poziomem naukowym,
  2. odkrywczością założeń i wagą wyników,
  3. poprawnością metodologiczną,
  4. oryginalnością ujęcia,
  5. integralnością tematyki i formy,
  6. potencjałem wykorzystania do rozwoju teorii lub praktyki badawczej.


Wśród programów zarządzanych przez Fundację można wyróżnić m.in. programy Erasmus+ oraz Fundusze Europejskie: Wiedza, Edukacja, Rozwój. Pełna lista programów znajduje się na stronie internetowej Fundacji, pod adresem: https://www.frse.org.pl/programy/.

Nagrodą w konkursie jest wydanie zwycięskich monografii w formie tradycyjnej i elektronicznej, których autorstwo honorowane będzie odpowiednio kwotą 4 000 zł brutto w przypadku wydania całej pracy i 1 200 zł brutto w przypadku wydania rozdziału w monografii wieloautorskiej.

Więcej informacji dotyczących konkursu, wzory wniosków oraz wykaz dodatkowych dokumentów, które należy załączyć do wniosku, znajdują się w regulaminie konkursu, dostępnym pod adresem: https://www.frse.org.pl/wydawnictwo/regulamin-konkursu-monografie/.

Nabór wniosków w konkursie odbywa się w sposób ciągły, w terminie do 30 września br.

W przypadku ewentualnych pytań, osoby zainteresowane udziałem w konkursie uprzejmie proszę o kontakt z pracownikiem Centrum Nauki i Współpracy Międzynarodowej SUM, Panią mgr Joanną Rozbicką (email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

 

 

[Przesłano przez: Monika Mielcarz]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2020

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.