Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

cruw - logo

W dniu 8 czerwca 2020 r. na stronie internetowej The Center for World University Rankings (CWUR) https://cwur.org/2020-21.php został opublikowany ranking czołowych Uczelni na Świecie Center for World University Rankings na lata 2020–21.

Według notowań Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach należy do czołowych 5% Uczelni na świecie, które znalazły się w notowaniu.

SUM w Katowicach zdobył 77,2 punkty i znalazł się na 1 016 miejscu na 20 000 notowanych uczelni w zasięgu globalnym, co dało 12 lokatę w Polsce.

Wskaźnikami oceny były następujące kryteria: jakość edukacji, zatrudnienie absolwentów, prestiż kadry naukowej i wyniki badań przeprowadzonych w SUM w Katowicach – w tym wpływ społeczny ujęty poprzez liczbę publikacji artykułów oraz cytatów kadry naukowej Uczelni.

[Przesłano przez: Karolina Rzepiejewska]

SUM © 2016-2020