Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Wyposażenie na biurku

Pandemia COVID-19 fakty i mity – webinarium 3.06.2020 r.

Śląska Izba Aptekarska zaprasza na webinarową środę tj. szkolenie pt. "Pandemia COVID-19 fakty i mity", które odbędzie się 3 czerwca 2020 r. o godz. 18.00. Głównym prelegentem spotkania będzie prof. dr hab. n. med. Tomasz J. Wąsik - Kierownik Katedry i Zakładu Mikrobiologii i Wirusologii SUM.

Za udział w spotkaniu będzie można otrzymać 2 punkty na podstawie pozytywnie zrealizowanego testu na portalu www.szkolenia.katowice.oia.pl.

Harmonogram spotkania:

Godz. 18.00-18.05
Przywitanie uczestników webinaru - dr n. farm. Mikołaj Konstanty - Prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej.

Godz. 18.05-18.15:
Prezentacje partnerów spotkania.

Godz. 18.15 -19.15:
"Pandemia COVID-19 fakty i mity" - prof. dr hab. n. med. Tomasz J. Wąsik - Kierownik Katedry
i Zakładu Mikrobiologii i Wirusologii SUM:

• Porównanie modeli epidemiologicznych i schematy postępowania rządów np. Szwecja, Belgia, Holandia, Anglia vs. Tajwan, Nowa Zelandia.
• Ogniska epidemii na Śląsku i w Polsce oraz na świecie – podobieństwa i różnice.
• Tajemnica pochodzenia koronawirusa: człowiek czy natura? Co stało się naprawdę w Chinach i we Włoszech?
• Testy na Covid-19 - typy, kiedy i jakie u kogo stosować, koszt, jaki jest sens testowania
i kogo i kiedy należy testować? Czy należy testować wszystkich? Czy tylko osoby, które mają objawy? Czy testy po zakończeniu lockdown’u są tak samo skuteczne?
• Jak monitorować rozwój pandemii?
• Czy jest jeden sposób działania w tej sytuacji czy różne?
• Czy grozi nam 2 fala na jesień?
• Szczepionka czy w ogóle powstanie i leki na Covid-19?

Partnerzy spotkania: BAYER, FARMINA, HURTAP, SALUS International.

Warunkiem udziału w szkoleniu jest rejestracja na stronie:

Dane dostępowe zostaną wysłane zwrotnie na maila po rejestracji. Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1158060864562798/

Zapraszamy!

[Przesłano przez: Bożena Langner]