Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Prof. Radosław Gawlik

Prof. dr hab. n. med. Radosław Gawlik z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Alergologii i Immunologii Klinicznej Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu SUM w Katowicach został wybrany Przewodniczącym sekcji Allied Health and Primary Care Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej (European Academy of Allergy and Clinical Immunology - EAACI). Pan Profesor został równocześnie wybrany do Komitetu Wykonawczego EAACI zarządzającego pracą wszystkich organów tej organizacji (Executive Committee).

EAACI jest jedną z największych na świecie organizacji skupiających ponad 50 krajowych alergologicznych towarzystw naukowych, około 10 000 naukowców, badaczy i klinicystów ze 121 krajów świata. Organizacja pełni rolę naukowego organu referencyjnego dla innych organizacji naukowych, zdrowotnych i politycznych zajmujących się alergologią i immunologią kliniczną. Dodatkowymi płaszczyznami działalności EAACI są: promocja badań podstawowych i klinicznych, zbieranie, ocenianie i rozpowszechnianie informacji naukowych, kształcenie podyplomowe, jak i promocja dobrej opieki nad pacjentami w tym ważnym obszarze medycyny.

Serdecznie gratulujemy!

[Przesłano przez: Bożena Langner]