Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
 Brygida Adamek

Dr hab. n. med. Brygida Adamek, Kierownik Katedry i Zakładu Podstawowych Nauk Medycznych Wydziału Nauk o Zdrowiu w Bytomiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, została powołana do pełnienia funkcji konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie epidemiologii.

Pani Docent jest lekarzem, specjalistą w zakresie chorób zakaźnych. Pracę zawodową i naukowo-dydaktyczną rozpoczęła w 1990 roku w Klinice Chorób Zakaźnych ówczesnego Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu (obecnie Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu), w kolejnym etapie (lata 2000 – 2016) pracowała w Katedrze Biologii Medycznej i Molekularnej tegoż Wydziału. Od 2016 roku jest pracownikiem Wydziału Nauk o Zdrowiu w Bytomiu.
Równocześnie od 2007 do 2019 roku pracowała w Poradni Hepatologicznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. Prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach. Od 2014 roku sprawuje funkcję Przewodniczącej Zespołu Kontroli Zakażeń Szpitalnych – początkowo w Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii SUM, od 2016 roku w połączonych jednostkach tworzących UCK.

Aktywność naukowa Pani Docent obejmuje przede wszystkim tematykę związaną z epidemiologią, patofizjologią, diagnostyką i terapią chorób zakaźnych, w obrębie której stopniowo wyodrębniała się problematyka hepatologiczna, jak również kwestie wpływu czynników środowiskowych na wybrane zjawiska patofizjologiczne, w tym procesy nowotworowe.

Dr hab. n. med. Brygida Adamek jest Autorem i współautorem 152 publikacji naukowych, w tym 78 artykułów pełnotekstowych oraz 74 doniesień zjazdowych. Łączny IF publikacji pełnotekstowych wynosi 23.005 pkt, a łączna punktacja MNiSW: 837 pkt. Publikacje Pani Docent były cytowane 99 razy (liczba prac cytowanych – 17), a Indeks Hirscha wynosi 6. Prace poruszają tematykę z zakresu hepatologii ze szczególnym uwzględnieniem problemów hepatologii infekcyjnej i procesów regeneracji wątroby, patofizjologii zakażeń, biologii molekularnej, epidemiologii oraz zdrowia publicznego.

Pani Docent jest członkiem Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych (od 1991 r.; w l. 2000–2003 i 2003–2006 – czł. Zarządu Oddz. Śląskiego; w l. 2012–2015 – czł. Komisji Rewizyjnej, od 2018 - Zastępca Przewodniczącego Oddziału Śląskiego PTEiLChZ), Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego (od 2005) i Polskiego Towarzystwa Wakcynologii (od 2013).
Otrzymała Zespołowe Nagrody III st. Rektora SUM w zakresie działalności naukowej (2009) i dydaktycznej (2017 i 2019).

Serdecznie gratulujemy!


[Przesłano przez: Bożena Langner]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.