Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Kraków, 11-14 lipca 2014

„Niepełnosprawność poza granicami”
Ogólnopolskie Spotkania Studentów Niepełnosprawnych to inicjatywa powstała w 2004 roku. Organizatorem jest Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych Akademii Górniczo-Hutniczej działające we współpracy z pozostałymi krakowskimi Zrzeszeniami: Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Uniwersytetu Pedagogicznego.


Celem corocznych spotkań jest integracja środowiska osób niepełnosprawnych, wymiana doświadczeń i poglądów, nawiązywanie współpracy międzyuczelnianej oraz wzajemne inspirowanie się do podejmowania na swoich uczelniach nowych inicjatyw mających na celu poprawę komfortu studiowania osób niepełnosprawnych oraz zwiększanie świadomości środowiska akademickiego na temat niepełnosprawności. Co roku na początku wakacji do Krakowa przyjeżdżają studenci z całej Polski, a liczba uczelni i stowarzyszeń biorących udział w konferencji zwiększa się z każdą kolejną edycją. W 2013 roku uczestnikami byli reprezentanci 26 instytucji.

Każdy zjazd poświęcony jest innemu zagadnieniu. Do tej pory poruszone zostały tematy związane z rynkiem pracy, wyrównywaniem szans, dotacjami dla osób niepełnosprawnych, wizerunkiem osób niepełnosprawnych w społeczeństwie, rolą uczelni w życiu studentów z niepełnosprawnością, a także ze sportem i turystyką osób niepełnosprawnych.

Tegoroczne spotkanie odbędzie się w dniach 11-14 lipca, a tematem będzie „Niepełnosprawność poza granicami”. Celem konferencji jest wieloaspektowe spojrzenie na problematykę osób niepełnosprawnych za granicą. Przewidziane są dwa główne bloki tematyczne konferencji:

 

 • Niepełnosprawni na świecie – panel poświęcony zagadnieniom dotyczącym jakości życia w innych krajach, dostępności dla osób niepełnosprawnych różnych obszarów życia społecznego, takich jak kultura czy edukacja oraz postrzeganiu osób niepełnosprawnych w społeczeństwie.
 • Niepełnosprawni w świecie – panel poświęcony zagadnieniom związanym z podróżowaniem osób niepełnosprawnych i możliwościach wyjazdów zagranicznych (również w ramach programów wymian studenckich).
 • Podczas konferencji swoje wystąpienia wygłoszą zaproszeni przez organizatorów goście, którzy związani są z działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych. Po każdym wystąpieniu przewidziany jest czas na pytania i dyskusję. Po konferencji zaplanowano zwiedzanie Krakowa i wieczorną rozrywkę, mającą na celu integrację uczestników.

  Wierzymy, że Spotkanie to będzie okazją do wymiany poglądów i doświadczeń oraz nawiązania współpracy między przedstawicielami uczelni z całego kraju, a także inspiracją do podjęcia działań na rzecz niwelowania barier społecznych pomiędzy osobami pełnosprawnymi a środowiskiem osób niepełnosprawnych. Dlatego zachęcamy do udziału w Spotkaniu również przedstawicieli organizacji studenckich zainteresowanych budowaniem świadomości na temat różnych wymiarów niepełnosprawności.

  Szczegółowe informacje dotyczące zgłoszeń, płatności oraz ważnych terminów znajdują się w zakładce Dokumenty. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
  Serdecznie zapraszamy do udziału w Spotkaniu!

   

  [Przesłano przez: Aleksanra Wilk]

  Karta zgłoszeniowa

   

  Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
   

  Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

  Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
  Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
   

  Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

  Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
  Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
   

  Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

  Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
  Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
   

  Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

  Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
  Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
   

  Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

  Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

  Fundusze Europejskie

  Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

  Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

  Deklaracja dostępności

  SUM © 2016-2022

   

   

   

  logo sum

  ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
  ul. Poniatowskiego 15
  40-055 Katowice
  tel. 32 208 3600
  NIP: 634-000-53-01
  REGON: 000289035

  Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
  Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.